4 kat birden düştü! 2. el fiyatına sıfır otomobil

Bayi ziyaretleri düşen otomobil alıcıları fırsatları kaçırıyor. Minoto CEO’su Ferhat Albayrak, “İkinci elde fiyatlar yükseldi. Daralan pazarla birlikte sıfır otomobiller daha cazip hale geldi. Şu anda tüketiciler daralan pazarı fırsata çevirip, modeline göre 50-60 bin liraya varan indirimleri yakalayabilir” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 26.08.2019 05:59 GÜNCELLEME 26.08.2019 13:26 OTOMOBİL
4 kat birden düştü! 2. el fiyatına sıfır otomobil
4 kat birden düştü! 2. el fiyatına sıfır otomobil

Minoto CEO’su Ferhat Albayrak son 1 yıl içerisinde satışa sunulan otomobil ve ticari araçlardaki fiyat avantajlarına dikkat çekti. Albayrak, yeni araç alım öncesi ortalama bayi ziyaret oranının 4 kat birden düştüğüne dikkat çeken ve tüketicilerin bayilerle direkt olarak iletişim kuramadığı için avantajlı fiyatları göremeyebileceğini belirtti.

 

 

Otomotiv düzlüğe 2 yıl sonra çıkacak

DARALAN PAZAR FIRSATA DÖNÜŞTÜ

Bayiler tarafından satışa sunulan sıfır kilometre otomobillerin güncel fotoğraf ve bilgilerini, tüketicilerle buluşturan dijital pazar yeri Minoto’nun CEO’su Ferhat Albayrak, ikinci el araçlarda fiyat artışları yaşandığını belirterek, son 1 yılda satışa sunulan sıfır otomobillerde ciddi fırsatlar olduğuna dikkati çekti. Türkiye otomotiv pazarındaki çok satan modellerde belirli bir ikinci el fiyat derinliği ve bandı oluştuğunu ifade eden Ferhat Albayrak, “Buna karşılık, fiyat derinliği olmayan yeni modellere liste fiyatı üzerinden fiyat oluşturulmaya çalışılıyor. Bu durum ise özellikle son 1 yıl içerisinde satışa sunulan otomobil ve hafif ticari araçlarda çok ciddi avantajlar sağlıyor. Şu anda tüketiciler daralan pazarı fırsata çevirip, modeline göre 50-60 bin liraya varan hatta kimi modellerde 500 bin liraya varan avantajlarla ikinci el fiyatına sıfır araç alabilirler. Bahsettiğimiz avantajları Minoto web sitesinde ve bayileri ziyaret ederek yakından görebilirler” şeklinde konuştu.

 

 

KAYNAK : Yeni Şafak

ETİKETLER

YORUMLAR 44 TÜMÜ
 • MEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  web sitesi reklamı yapmışlar. Fiyatlar Ucuk Alay etmeyin insanların aklıyla.
  Cevapla
 • MEHMET 1 yıl önce Şikayet Et
  50-60 Bin İnidirim mi? Dalgamı geçiyorsunuz? Araba Almak İmkansız. 2. El Piyasında araç Kalmadı. ÖTV indirimi yapılacaksa Yapılsın.!!
  Cevapla
 • Seckin 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu fiyatlar la bu ülke gitmez.. İnsanlar sadece zorunlu giderlerinden başka birşeye pra harcamaz
  Cevapla
 • Nunu 1 yıl önce Şikayet Et
  Haftasonları kafelerde sabah kahvaltıda ve akşam yer yok
  Cevapla
 • Hakan 1 yıl önce Şikayet Et
  Tüm bunlar reklam dan ibaret, ÖTV demek 1 otomobil de devlete almak demek, KDV vergi den sayılmıyor mu? Hiç olmazsa elektrikli araçlardan ÖTV alınmasın.
  Cevapla
 • Tükenmiş 1 yıl önce Şikayet Et
  Araba demek masraf demek süslü kadın gibi hic derdi bitmez yıllar su gibi geciyor bu gün sıfır arac alıyorsun bir bakıyorsun 5 yıl olmuş birazda kilometre yapmışsan 100 bin gibi değişim şart oluyor çünkü arızası coğalıyor
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR