Ford, üretimi süresiz durdu!

Ford, dünya genelindeki koronavirüs salgınının yayılma sürecinin devam etmesi sebebiyle, Kuzey Amerika'daki üretim tesislerini aldığı kararla süresiz şekilde durdurduğunu açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 01.04.2020 11:41 GÜNCELLEME 01.04.2020 14:05 OTOMOBİL
Ford, üretimi süresiz durdu!
Ford, üretimi süresiz durdu!

 Normal şartlarda ilerleyen haftalarda Kuzey Amerika'da 6 Nisan, Meksika ve ABD'de ise 14 Nisan tarihleri civarında üretime tekrar devam etmeyi planlayan firma, bu planlarını böylelikle iptal etmiş oldu ve bu konuda yeni bir tarih belirlemediğini de açıklamalarına dahil etti.

 

Ford bu planların yerine, ABD'nin Michigan Eyaleti'ndeki üretim tesisinde, koronavirüs hastalığıyla mücadelede kullanılan solunum cihazlarından üretme planına yoğunlaşacağını da belirtiyor. Bu solunum cihazlarının 20 Nisan tarihinden itibaren o tesiste üretilmeye başlanacağı biliniyor.

Ford'un dünya genelindeki en büyük rakiplerinden FCA Grubu ise daha önceki açıklamasında 13 Nisan tarihinde Kuzey Amerika'da üretime devam edeceğini belirtmişti. FCA Grubu'ndan bir yetkili de bu son gelişmeler karşısında "durumu yakından takip etmeye devam ettiklerini" belirtiyor.

 

 

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • emir 4 ay önce Şikayet Et
    peugeot otomobil markasını daha çok seviyorum o ne yapacak acaba
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR