Toyota Çin'de 5 üretici ile ortaklığa gitti

Japon otomotiv üreticisi Toyota, elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları kapsamında Çin'de yeni bir adım attı. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil pazarı olan Çin'de 5 farklı firma ile ortaklığa giden Toyota, kurulan yeni şirketin yakıt hücresi sistemi üzerinde faaliyet göstereceğini bildirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 06.06.2020 15:33 GÜNCELLEME 06.06.2020 15:34 OTOMOBİL
Toyota Çin'de 5 üretici ile ortaklığa gitti
Toyota Çin'de 5 üretici ile ortaklığa gitti

Elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları küresel düzeyde son hız devam ediyor. Bu kapsamda, üreticiler arasında işbirlikleri de gündeme geliyor.

 

2019 Toyota Corolla 1.6 (132 Beygir) Flame X Pack Özellikleri ...

Son olarak, Japon otomotiv üreticisi Toyota, Çin'de birden fazla üretici ile yakıt hücresi sistemi üzerine ortaklığa gittiğini duyurdu.

Pekin merkezli yeni şirkette Toyota, FAW, Dongfeng, Beijing Automotiv, GAC ve Beijing SinoHytec ortaklığı bulunuyor. 46 milyon dolar yatırımla kurulan şirketin yüzde 65'i ise Toyota'nın kontrolünde bulunuyor.

 

Toyota'nın attığı adım, şirketin önümüzdeki yıllarda hibrit araçlar haricinde yüzde yüz elektrikli otomobil geliştirmeye de yöneleceğini gösteriyor.

Dünyanın en büyük otomotiv pazarına ev sahipliği yapan Çin, aynı zamanda en çok elektrikli aracın satıldığı ülke konumunda bulunuyor.

Toyota RAV4 Hybrid

Çin'in pazar büyüklüğü ABD'li üretici Tesla'nın da kendi ülkesi dışında ilk fabrikayı Çin'de açmasına yol açmıştı.

KAYNAK : Habertürk

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Zülküflü İsmet 2 ay önce Şikayet Et
    Japonya ÇİN İŞ Birliği GİZLİ - Açık Devam ediyor ...
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR