Artık elektrikle yol alacak!

Opel'in b-segment SUV modeli Mokka yenilendi. Yerini aldığı modele göre daha keskin hatları ile dikkat çeken ikinci nesil Mokka, 2017'de PSA tarafından satın alınan Opel'in yeni tasarım çizgisini de gözler önüne serdi. Otomotiv sektöründeki trendlere uygun olarak tam elektrikli bir versiyon ile donatılan yeni Mokka, benzinli ve dizel motor seçeneklerini ise PSA Grubu'nun raflarından alacak.

ABONE OL
GİRİŞ 25.06.2020 12:24 GÜNCELLEME 25.06.2020 12:24 OTOMOBİL
Artık elektrikle yol alacak!
Artık elektrikle yol alacak!

2017 yılında PSA Grubu'na satılan Opel, ürün gamındaki modelleri yenilemeye devam ediyor. 

 

Son olarak, Alman markanın b-segment SUV modeli Mokka'nın ikinci neslinin üzerindeki örtü kaldırıldı.

Opel Corsa ve Peugeot 208 gibi modeller ile aynı platformu paylaşan yeni Mokka, yerini aldığı modele göre daha sert hatları ile dikkat çekerken, Opel'in yeni tasarım dili hakkında da ipuçları veriyor.

 

Nesil değişimi ile birlikte boyu kısalan otomobilin, aks mesafesinin ve genişliğinin ise arttığı belirtiliyor.

Tasarımında 2018'de görücüye çıkan GT X Experimental konseptinden izler görülen Mokka'nın, PSA raflarından aldığı CMP platformu sayesinde benzinli, dizel ve elektrikli versiyonlarının olacağı da edinilen bilgiler arasında.

Elektrikli versiyonda 50 kWh kapasiteli bataryanın yer alacağı ve aracın 134 beygir güç 260 Nm tork değeri sunacağı bildiriliyor.

Bu versiyonda Mokka'nın menzili ise tek şarj ile 320 km olarak açıklandı.

Mokka'nın konvansiyonel motorları hakkında henüz bir açıklama yapılmazken, aracın 2021 yılında satışa çıktığında PSA Grubu araçlarında kullanılan 1.2 litrelik benzinli seçeneği kullanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Dizel tarafında ise yine birçok PSA tarafından üretilen otomobilde karşımza çıkan 1.5 litrelik seçeneğin yer alması olası.

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Rizeli Uşak 4 ay önce Şikayet Et
    Teneke Tofaş en iyisi bence , tenekeden kaporta yapılabilir ,herşeyi ucuz ,kaza yapan hurda teneke çok , oto hurdacısından hepsini ucuz alırım ,hem koç kazanıyor ,adam çalıştırıyor ölüsü 30.000 TL ediyor ,ikiye bölünmesse iyi
    Cevapla
  • Kayseri 4 ay önce Şikayet Et
    Elektrikli araçlar ucuzlayana kadar almayacam
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR