Eşarj İsveç'te şarj istasyonu kuruyor

Enerjisa Enerji'nin 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Türkiye'den sonra İsveç'te de şarj istasyonu kuracağını açıkladı. Temsa'nın ürettiği elektrikli otobüslerin İsveç'e ihraç edilmesiyle birlikte trafiğe çıkan otobüslerin şarjlanmalarının Eşarj istasyonları sayesinde olacağı kaydedildi.

ABONE OL
GİRİŞ 08.12.2020 15:00 GÜNCELLEME 08.12.2020 15:00 OTOMOBİL
Eşarj İsveç'te şarj istasyonu kuruyor
Eşarj İsveç'te şarj istasyonu kuruyor

Yapılan açıklamaya göre, Temsa mühendisleri tarafından geliştirilen ve şirketin Adana'daki tesislerinde üreterek İsveç'e ihraç ettiği 6 adet elektrikli otobüsün şarjlanmalarının Eşarj istasyonları sayesinde gerçekleşecek.

 

Dünyada toplu taşımanın geleceği elektrikli araçlar odağında şekillenmesinin yanı sıra, ekosistem için büyük bir adım olduğunu belirten Eşarj Yönetim Kurulu Başkanı ve Enerjisa Enerji CEO'su Murat Pınar, "Eşarj olarak 2030 yılına geldiğimizde trafiğe çıkması öngörülen elektrikli araç sayısına da bağlı olarak karbon salınımına 2.5 milyon tonluk katkı verme hedefimiz var. Bu doğrultuda sadece Türk ekosistemi için değil dünya ekosistemine yarar sağlayacak adımların öncüsü olmak ve bu ekosistem içerisinde oyun kurucu şirketler arasında yer almak istiyoruz" dedi.

Otobüslerin trafiğe çıkmasıyla beraber istasyonların da devreye alınacağı ve İsveç'te iki Türk şirketinin organizasyonunda bir projenin başlatılmış olacağı kaydedildi. Temsa'nın yurtdışına verilen ilk elektrikli otobüslerinin şarjlanma ihtiyacının 6 adet AC 22kVA gücünde çıkışı olan istasyonlar sayesinde gerçekleşeceği belirtildi.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR