Porsche Rimac’taki hissesini satıyor

Volkswagen'in lüks araç birimi Porsche AG, Hırvatistan'ın elektrikli hiper araba üreticisi Rimac Automobili'deki hisselerini yüzde 24'e çıkaracak.

ABONE OL
GİRİŞ 09.03.2021 09:07 GÜNCELLEME 09.03.2021 11:33 OTOMOBİL
Porsche Rimac’taki hissesini satıyor
Porsche Rimac’taki hissesini satıyor

Şirketten yapılan açıklamaya göre Porsche'nin hisselerini artırmasıyla birlikte Rimac'ın değeri 795 milyon euro olacak.

Alman devi, Rimac'tan ilk olarak 2018 yılında yüzde 10'luk bir hisse almış, 2019 yılında bu hisselerini yüzde 15'e çıkarmıştı.

Reuters'ın haberine göre Porsche son yapılan anlaşmayla yüzde 8.8'lik hisseyi 70 milyon euroya satın alacak. 

Porsche Taycan Cross Turismo Türkiye için tarih verdi

Fiat, Nissan, Opel, Skoda, Toyota, Renault, Hyundai, Dacia, Ford... İşte en ucuz sıfır araçlar

Porsche AG'nin CFO'su Lutz Meschke, "Rimac, prototip çözümler ve küçük seriler alanında mükemmel bir konumda. Rimac, Porsche ve diğer üreticiler için ileri teknoloji alanında ana tedarikçi olma yolunda ilerliyor" dedi.

Porsche'nin ilk yatırımından bu yana Rimac'ın işgücü neredeyse iki katına çıkarak 1,000 çalışana ulaştı. Rimac, Hyundai, Kia ve Aston Martin ile işbirliği içerisinde yer alıyor.

Rimac'ın kurucusu ve CEO'su Mate Rimac, "Porsche şirketimizin 2018'den beri en büyük destekçisi ve dünyanın en ikonik spor araba üreticilerinden birinin Rimac'ın bir parçası olması her zaman bir ayrıcalık" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : REUTERS

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Hasan Ali 6 ay önce Şikayet Et
    Ya benim okumam yazmam yok ya da başlığı atan kişi Türkçe bilmiyor. Başlık hisseleri satıyor diyor içerik hisselerini arttırıyor diyor. Devrelerim yandı şu anda.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR