Renault Türkiye'de tekrar üretimi durduruyor

Oyak Renault'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, küresel otomotiv endüstrisindeki şirketler, özellikle Avrupa'daki otomobil üreticileri, elektronik bileşen eksikliği nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalıyor.

ABONE OL
GİRİŞ 09.03.2021 16:29 GÜNCELLEME 11.03.2021 16:49 OTOMOBİL
Renault Türkiye'de tekrar üretimi durduruyor
Renault Türkiye'de tekrar üretimi durduruyor

Oyak Renault Genel Müdürü Antoine Aoun, bileşen tedarikinde yaşanan küresel krizin Türkiye'ye de yansıdığını belirterek, "En son teknolojileri kullandığımız Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında, yaşamakta olduğumuz küresel kaynaklı elektronik bileşen tedarik sıkıntısı nedeniyle üretim programımızda değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Oyak Renault olarak 15-22 Mart tarihleri arasında üretime kısa bir ara vereceğiz." açıklamasında bulundu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aoun, küresel otomotiv sektöründe yaşanan tedarik sorunlarının Oyak Renault'yu da etkilediğini bildirdi. 

Özellikle sektör için hayati öneme sahip elektronik bileşenlerde tedarik sorunu yaşandığını dile getiren Aoun, "Bursa’da ürettiğimiz yeni Clio, Clio E-tech ve Megane Sedan'da ve Mekanik Fabrikamızda en son teknolojileri kullanıyoruz. Bu da fabrikamızı yüksek hacimli elektronik bileşenlere ihtiyaç duyan başlıca üretim tesislerinden biri haline getiriyor." ifadelerini kullandı. 

"ARADAN SONRA ÜRETİME PLANLANDIĞI GİBİ DEVAM EDECEĞİZ"

Bileşen tedarikinde yaşanan küresel krizin Türkiye'ye de yansıdığını ve üretim programında bazı değişiklikler yapmak zorunda kaldıklarını aktaran Aoun, şunları kaydetti:

"En son teknolojileri kullandığımız Oyak Renault Otomobil Fabrikalarında, yaşamakta olduğumuz küresel kaynaklı elektronik bileşen tedarik sıkıntısı nedeniyle üretim programımızda değişiklikler yapmak zorunda kaldık. Oyak Renault olarak 15-22 Mart'ta üretime kısa bir ara vereceğiz. Tedarik sorununun üretime etkilerini azaltmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Çevik ve esnek üretim kabiliyetimizle, dış kaynaklı krizlerin etkilerini en kısa sürede aşarak üç vardiyada çalışmaya devam edeceğiz."

Aoun, aradan sonra üretime planlandığı gibi devam edeceklerini ve piyasadaki oluşabilecek durumlara göre planlarını tekrar revize edebileceklerini belirtti.

"DIŞ KAYNAKLI KRİZLERİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE YÖNETEREK, ÜRETİME ÜÇ VARDİYA OLARAK DEVAM EDECEĞİZ"

Oyak Renault Genel Müdürü Dr. Antoine Aoun, küresel tedarik zincirindeki sorunlar ve bunun küresel otomotiv sektörü üzerindeki etkilerine ilişkin ise şu değerlendirmede bulundu:

"Kovid-19 pandemisi, küresel otomotiv pazarında talep daralmasını beraberinde getirdi. Bunun yanında, küresel tedarik zincirinde, özellikle de elektronik bileşen tedarikinde görülen sorunlar, üretimi olumsuz yönde etkiliyor. Doğal olarak, dünya genelinde yaşanan elektronik bileşen arz sorunundan biz de etkileniyoruz. Daha önce birçok krizle karşı karşıya kaldık. Fabrikamızın en güçlü yönü, çevik ve esnek üretim kabiliyetimiz. Bu özelliğimiz sayesinde, hızlı müdahalelerle dış kaynaklı krizleri en etkili şekilde yöneterek, üretime üç vardiya olarak devam edeceğiz."

ETİKETLER

YORUMLAR 28 TÜMÜ
 • Kadir 2 ay önce Şikayet Et
  Geç bile kalmışlar elin Fransızlarına çok bile para kazandırdık
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Arabalarının hepsi çöp zaten defolup gidebilirler
  Cevapla
 • .... 3 ay önce Şikayet Et
  Frânsiza hizmet ettiğinizi görün artık
  Cevapla
 • AKILLI 3 ay önce Şikayet Et
  Fransız tenekesine türkiyede araba diye üretiyorlar ona yanarım
  Cevapla
 • ebru 3 ay önce Şikayet Et
  sanki alacak paran var zavallı hahaha
  Cevapla
 • Murat 3 ay önce Şikayet Et
  Zam yapacaklar ayak yapıyorlar Yine milletin canı yanacak
  Cevapla
 • Babavatan 3 ay önce Şikayet Et
  Yapsınlar öyle bir zam yapsınlar ki en kötü araçları 1 trilyon olsun la doğan alacak para yok istedikleri kadar zam yapsınlar eninde sonunda sıfır arac ikinci el araç olsun ss yuzde 100 fiyat dusurecekler bu fiyatlara kim se zaten istesede alamaz
  Cevapla
 • Selman 3 ay önce Şikayet Et
  Bencede hatta %100
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR