Kırılan makyaj malzemeleri nasıl onarılır?

Ruj, allık ve göz farı gibi ürünlerin kırılması her ne kadar can sıkıcı olsa da birkaç yöntem ile eski haline geri çevirebilirsiniz. İşte sizlere kırılan makyaj malzemelerini yeniden onarmanın yolları...

ABONE OL
GİRİŞ 05.07.2018 11:05 GÜNCELLEME 05.07.2018 12:43 Pratik Bilgiler
Kırılan makyaj malzemeleri nasıl onarılır?
Kırılan makyaj malzemeleri nasıl onarılır?

Yüksek fiyatlara aldığınız ve çok sık kullandığınız makyaj malzemeleriniz kırıldığında atmak zorunda kalabilirsiniz. Ancak size tavsiye edeceğimiz yöntemlerle kırılan makyaj malzemelerini onarabilirsiniz. 

RUJLAR 

Rujunuz ortadan ikiye kırıldıysa, fön makinesi ya da çakmak kullanarak eski haline geri getirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ruj kabının içinde kalan rujun üst kısmını hafifçe eritmek. Biraz eriyen ürünün üzerine kopan ruj parçasını yapıştırın. Birleşme yerinin eskisi gibi görünmesi için parmağınızla şekil verebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak istemiyorsanız, kırılan ruju ayrı bir kapta saklayabilirsiniz. Kırılan ruju temiz kapaklı bir kutuya koyarak fön makinesi ile eriterek pürüzsüz bir yüzey yaratın. Hazırladığınız ruju dudak fırçası ile uygulayabilirsiniz.

TOZ ÜRÜNLER 

Kırılan toz ürünlerinizi kendi kabının içinde iyice ezin. Daha sonra içine birkaç damla alkol ekleyerek iyice karıştırın. Düz bir yüzey oluşturmak için altı düz olan bir ürünle üzerine bastırın.

Bu yöntemlerle kırılan ürünlerinizi atmak yerine ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR