Kır çiçeğinden taç nasıl yapılır?

Yemyeşil çimenliklerde gördüğünüz papatyalardan taç yapımını sizler için araştırdık. İşte doğadaki çiçeklerden pratik taç yapımı…

ABONE OL
GİRİŞ 23.07.2018 07:17 GÜNCELLEME 29.07.2018 12:02 Pratik Bilgiler
Kır çiçeğinden taç nasıl yapılır?
Kır çiçeğinden taç nasıl yapılır?

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte etraf yeşillenmeye ve çiçek açmaya başladı. Havanın güzelliğini fırsat bilip kendini ormanlık alanlara atan insanlar için artık piknik yapmanın zamanı gelmiştir.

Bu piknik alanlarında ise en sık görülen çiçeklerden birisi papatyalardır. Peki, bu papatyalardan taç nasıl yapılır? İşte en basit anlatımıyla papatyalardan çiçek yapımı…

Papatyalardan çiçek yapacaksanız eğer dikkat etmeniz gereken en temel şey, tacın büyüklüğünü kişinin kafa ölçüsüne göre belirlemenizdir. Bu ölçüyü alırken başın üst tarafından değil, alnın tam ortasından almaya dikkat etmelisiniz. Başınızda ne çok sıkı ne de çok gevşek durmayacak şekilde ölçü aldıktan sonra topladığınız uzun saplı papatyalardan iki tanesini örgü örer gibi birbirine dolayın. 

Ardından aynısını diğer papatyalar için yapın. Yuvarlak bir halka oluşturduktan sonra papatyadan tacınız olmuş demektir. Eğer bunu yapmak zor geldiyse, topladığınız papatyaların sapına minik bir delik açıp diğer papatyanın sapını oradan geçirerek de papatya tacını elde edebilirsiniz. Ancak yukarıda bahsettiğimiz yöntem daha kalıcıdır.