Yaz için nevresim nasıl seçilir?

Rahat ve kaliteli bir uyku için nevresim takımlarının hangi özelliklerin bulunması gerektiğini sizler için derledik. İşte nevresim seçiminde dikkat edilmesi gerekenler...

ABONE OL
GİRİŞ 01.07.2018 06:35 GÜNCELLEME 10.07.2018 08:07 Pratik Bilgiler
Yaz için nevresim nasıl seçilir?
Yaz için nevresim nasıl seçilir?

Sıcak havalardan dolayı geceleri uyku sorunu yaşayan kişiler, kullandıkları nevresim takımlarına dikkat etmelilerdir. Polyester, sentetik türündeki nevresimler, hem uyku verimini düşürüyor hem de sağlığı olumsuz etkiliyor.

Sağlıklı bir uyku için tavsiye edilen nevresimler ise tamamının pamuktan üretildiği, hava geçirebilen pamuk satenlerdir.

PAMUK SATEN NEVRESİMLER NEDEN TERCİH EDİLMELİ?

Hava alan doğal kumaşlar, nevresim seçimi için en ideal olanıdır. Bu tarz özellikleri bulunan pamuk satenler, nemi içine hapseder ve teri emer. İnsan sağlığı açısından faydalı olmasının dışında yüzeyindeki yumuşak dokusu, kişideki rahatsızlık hissini ortadan kaldırır.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • Sedef Yeşilyaş 4 ay önce Şikayet Et
    Bence yaz için keten nevresimler muazzam oluyor efil efil serin tutuyor önemli olan nasıl nevresim olursa olsun %100 pamuk olması ben bunun için güvendiğim markalardan alırım hep zara,hibboux,karaca home tavsiye ederim hibbouxda da indirim varmış hatta bakılabilir
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR