Günde 6 fincan kahve içerseniz ne olur?

Kahvenin faydası olduğu kadar zararı da olduğu bilinen bir gerçektir. Peki, günde 6 fincan kahve içerseniz ne olur? Sizler için yapılan araştırmalarda günde altı fincan kahvenin neden olduğu durumları araştırdık. İşte "günde altı fincan kahve içerseniz ne olur?" sorusunun cevabı...

ABONE OL
GİRİŞ 01.09.2018 07:48 GÜNCELLEME 02.09.2018 09:33 Sağlık
Günde 6 fincan kahve içerseniz ne olur?
Günde 6 fincan kahve içerseniz ne olur?

Uzmanların yarar ve zarar olarak ikiye ayrıldıkları kahve hakkındaki tartışmalar halen devam ederken kahvenin içinde bulunan kafeine dair bir araştırma yapıldı. 10 bin insanın katılımı ile yapılan 10 yıllık araştırma sonuçları ortaya çıktı. Araştırma sonucu ise bilim dünyasını şaşırttı.

KAHVE ERKEN ÖLÜMÜ ÖNLÜYOR

Sonuçlara göre ne kadar çok kahve içerseniz o kadar çok bunama, kanser ve kalp hatalıkları gibi kronik hastalıklara yakalanma riskinin azaldığı gözlemlenmiştir. Ayrıca günde 6 fincan kahvenin erken ölüm oranını yüzde 16'ya kadar azalttığı ortaya çıkmıştır. Araştırma kesin olarak bitmemesinin nedeni ise ömrü uzatan maddenin ne olduğu halen tespit edilmemesidir. Aynı zamanda yaşlanma karşıtı maddenin kafein değil kahvenin özünde bulunan polifenollerin etki ediyor olabileceği düşünülüyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 0
  • zafer gülten 2 yıl önce Şikayet Et
    yalnız kahve ve çayı az ve tek olarak için,kahvaltıda içmek yemekten kalsiyum alımını önlüyor,Osteberoz-kemik erimesi-ne sebeb oluyor. herşeyi kararında yapmak lazım.
    Cevapla
  • HalitBinVelit 2 yıl önce Şikayet Et
    Günde 1 Fincan Kahve,nin iyi gelmediği hastalık yok.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR