Akciğer lekesinin belirtileri nelerdir? Akciğer lekesi öldürür mü? Saraçoğlu'ndan özel kür!

Kanlı öksürme gibi belirtilerle kendini gösteren akciğer lekelenmesi hakkında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık. Ölümle bile sonuçlanabilen akciğer lekelenmesinin nasıl ortaya çıktığını biliyor musunuz? Peki akciğer lekesi belirtileri nelerdir? Akciğer lekesi öldürür mü? Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'dan iki farklı kürle akciğeri temizleme ve kanserlere karşı koruyabilirsiniz.

ABONE OL
GİRİŞ 26.03.2020 06:11 GÜNCELLEME 26.03.2020 11:09 Sağlık
Akciğer lekesinin belirtileri nelerdir? Akciğer lekesi öldürür mü? Saraçoğlu'ndan özel kür!
Akciğer lekesinin belirtileri nelerdir? Akciğer lekesi öldürür mü? Saraçoğlu'ndan özel kür!

Vücutta göğüs kısmının hem sağında hem de solunda bulunan akciğer, solunum sisteminin temel organıdır. Akciğer kanı temizleyen ve nefes alış verişini sağlar. Solunum alışverişini sağlayan akciğer vücut için temel bir taştır. Solunum sırasında vücuda giren oksijen burada birikerek kana karışır. Damarlar aracılığı ile de oksijen kana karışır. Vücut içerisindeki karbondioksit ise kan yolu ile akciğerdeki hava boşluklarından dışarı çıkarılır. Vücudun dengesini sağlayan akciğere kanın kirlenmesi ya da hava yolu ile buraya yerleşen enfeksiyonlu bakteriler büyük zarar verir. Tehlikeli olan akciğer hastalıklarından biri de akciğer lekesidir. Birçok nedenden dolayı ortaya çıkan akciğer lekesi gözle görülebilir bir hastalık çeşididir. Genellikle üst solumun yolu ile vücuda giren ve ciğerlere yerleşen mikroplar nedeniyle yaşanır. Tehlikeli olduğu durum ise kanser veya mantar gibi rahatsızlıkların belirtisi de olabilir. Yaygın görülen bu rahatsızlık için öncelikle röntgen ve tomografi çekilmelidir. Uzman bu süreçten sonra leke tespit ettiğinde detaylı tetkiklerle ciddi olup olmadığına dair araştırma yapar. 

akciğerde lekenlenme

AKCİĞERDE LEKE OLUŞMA NEDENLERİ

- En yaygın neden üst solunum enfeksiyonlarıdır. Bu enfeksiyon virüsleri akciğer zarında iltihaplanmaya neden olur. 

- Hamartomlar lipomlar ve kapsüller içerisinde büyüyen yağ hücreleridir. Bunlar bazı besinlerden dolayı ortaya çıkar. Kanserli olmayan oluşumlar olmasına rağmen akciğerde ciddi sağlık sorunlarına neden olur.

- Kanserli hücrelerin akciğer zarında birleşip tümör oluşturması da akciğer lekelenmesinin en tehlikeli boyutudur. Bu durum genellikle kafein, sigara ve bağışıklık sistemi çok zayıf olan kişilerde görülür. 

- Zatürre ve bronşit gibi hastalıkların virüsleri de akciğerde lekelenmeye neden olur.

akciğerde leke belirtileri

AKCİĞER LEKELENMESİ BELİRTİLERİ NELEDİR?

- Gece başlayan ve kesilmeyen öksürme 

- Nefes alıp verirken çıkan hırıltı sesi

- Yutkunma esnasında zorlanma 

- Boyunun alt kısmında şişlik

- İştahsızlık ve kilo kaybı

- Vücut hareketlerinde kısıtlanma kas yorgunluğu ve hareket ederken zorlanma

- Geçmeyen grip ve boğaz ağrısı

- Tükürürken kan çıkması

akciğer lekenlenmesi belirtileri

AKCİĞER LEKELENMESİ TEDAVİSİ VAR MIDIR?

Kanserli olan lekelenmeler ciddi boyutlara ulaşmadan engellenmesi için erken tedavi önemlidir. İyi huylu akciğer lekelenmesinde bile erken tedaviye başlanılmadığında kalıcı hasarlar meydana gelir. Enfeksiyondan kaynaklanan lekelenmelere uzmanlar genellikle antibiyotik tedavisi uygular. 

akciğerleri temizleyen kür

PROF. DR. İBRAHİM SARAÇOĞLU'NDAN AKCİĞERİ TEMİZLEYEN KÜR

- 8 adet keçiboynuzu

- 3 su bardağı su

Keçiboynuzlarını iyice yıkayınız. Daha sonra ufak parçalara bölünüz. Bir tencereye su ile beraber keçiboynuzlarını ekleyip 10 dakika kaynatınız. Daha sonra soğumaya bırakınız. Soğuyan suyu süzüp sabah akşam birer bardak tüketiniz. Etkili olması için bir ay üst üste uygulanmalıdır.

ISIRGAN OTU VE EBEGÜMECİ KÜRÜ

Bir bardak klorsuz suyun içine bir tatlı kaşığı ısırgan ve ebegümeci bitkileri ilave edilir. Kısık ateşte 6 dakika kaynatıldıktan sonra süzülerek ılımaya bırakılır. Sabah kahvaltısından yarım saat önce akşam yemeğinden 2 saat sonra birer bardak şeklinde tüketilir. 

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Canan 9 ay önce Şikayet Et
    Allah şifa versin insallah
    Cevapla
  • Ahmet kalay 10 ay önce Şikayet Et
    Benim ciğerlerde leke ve büyüme var balgam testi falan hepsi temiz çıktı ne yapmam gerekiyor.saygılar
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR