Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'den koronavirüs reçetesi!

ABD'de yaşayan dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz, yalnızca 2 ay içerisinde bütün ülkeleri etkisi altına alan koronavirüs hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Öz, ''Aşı bulunsa bile bile sizi tam anlamıyla korumaz. Sizi koruyacak şey bağışıklık sisteminizdir'' yorumunda bulundu. Mehmet Öz, koronavirüse karşı alınacak önlemleri de sıraladı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.03.2020 01:40 GÜNCELLEME 26.03.2020 01:48 SAĞLIK
Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'den koronavirüs reçetesi!
Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz'den koronavirüs reçetesi!

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, 20 bin insanın ölümüne neden olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kovid-19 salgınına istisnasız herkesin yakalanacağını ifade eden Prof. Dr. Öz, aşının da çare olmayacağını söyledi.

‘NE KADAR GEÇ YAKALANSAK O KADAR İYİ’

“Yeni tip koronavirüse ne kadar geç yakalanırsak o kadar iyi” diyen dünyaca ünlü Doktor Mehmet Öz, aşı çalışmalarına ilişkin, “Aşısı bulunsa bile mutasyona her uğradığında aşı işlevini kaybedecek. Grip aşıları da öyledir. Sizi sadece geçmiş senelerin grip virüslerinden korur. Yenilerinden değil. Yani tam koruma sağlamaz. Tam koruma her zaman için bağışıklık sisteminizdir” dedi.

 

 

‘BELKİ BİRÇOĞUMUZ YAKALANDI BİLE AMA FARK ETMEDİ’

Mehmet Öz, insan vücudunun bu virüslere karşı bağışıklık kazandığını belirterek şöyle devam etti: Sadede gelirsem, dediğim gibi hepimiz bu virüse yakalanacağız. Hatta belki birçoğumuz yakalandı bile ama fark etmedi.

Ve hatta hastalığı da atlattı. Vücudu virüsle yaşamaya çoktan alıştı ya da virüs o vücutta yaşayamadı ve başka konaklara geçti.

MEHMET ÖZ VİRÜSÜN REÇETESİNİ VERDİ

Virüslere karşı vücut direncine dikkati çeken Dr. Öz, “Vücut direncini güçlendirmek için ne yapmak gerekiyor?” deyip bağışıklık sistemi güçlendirmek için şu önerilerde bulundu:

Öncelik vücut direnci. Spor ve hareket. Sonrası beslenme. Özellikle meyve sebzeler ile daha spesifik şeyler, mesela sarımsak, yoğurt, kefir, yeşil çay vb.

Sonrası ise besin takviyeleri. Özellikle c vitamini, çinko, beta glukanlar (1.3 ve 1.6) ve kara mürver ekstresi.

Meyve sebzeler ve takviyeler eğer kendinize de dikkat ederseniz bu kışı atlatmanızı sağlayabilir. Çünkü bağışıklık sistemini çok dirençli hale getiriyorlar.

“KENDİNİZİ KARANTİNAYA ALIN”

Son olarak Doktor Öz, “Kendinizi karantinaya alın. Virüsle en geç temas edenler en şanslıları olacak. Hijyen. Olabildiğince temizliğe dikkat edin” önerilerinde bulundu.

ETİKETLER

YORUMLAR 53 TÜMÜ
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Bence her ülkede farklı yaş grubu etkileniyor bu virüsten .italya ve ingilterede daha genç insalar etkileniyor buda beslenmeyle alakalı olabilir
  Cevapla
 • osman 5 ay önce Şikayet Et
  bir insan amerikan medyasi tarafindan desteklenip pofpoflaniyosa ben o insanin dedigi soyledigi hic bir seye inanmam vede yapmam.
  Cevapla
 • şahin 5 ay önce Şikayet Et
  reçete hacamat hacamat
  Cevapla
 • Coray 5 ay önce Şikayet Et
  Korona virüsü ne zaman biter sizce tahminen
  Cevapla
 • İnci 5 ay önce Şikayet Et
  Bence Haziran'ın sonu ya da Temmuz'un başında biter. Çünkü havalar ısındıkça yayılması azalacaktır.
  Cevapla
 • Saygın 5 ay önce Şikayet Et
  En az 1 ay
  Cevapla
 • Furkan 5 ay önce Şikayet Et
  en az 8 ay
  Cevapla
 • ZaZa 5 ay önce Şikayet Et
  Allah bu hastaligi çıkaranları kahru perişan eylesin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR