Bill Gates: Eğer aşı işe yararsa 2021'in son çeyreğinde normale yaklaşırız

Microsoft'un kurucusu Amerikalı milyarder Bill Gates, Covid-19'a karşı geliştirilen aşıların işe yaraması halinde zengin ülkelerin, 2021 yılı son çeyreğine doğru normale dönmeye yaklaşacabileceklerini ifade etti.

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2020 20:10 GÜNCELLEME 07.10.2020 20:21 SAĞLIK
Bill Gates: Eğer aşı işe yararsa 2021'in son çeyreğinde normale yaklaşırız
Bill Gates: Eğer aşı işe yararsa 2021'in son çeyreğinde normale yaklaşırız

Coronavirüs aşı çalışmalarına yaptığı yatırımlarla bilinen Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Covid-19'a karşı geliştirilen aşıların işe yaraması halinde zengin ülkelerin 2021 yılı son çeyreğine doğru normale dönmeye yaklaşacabileceklerini ifade etti.

 

YILIN SON ÇEYREĞINE DOĞRU NORMALE OLDUKÇA YAKLAŞABİLİRİZ

Wall Street Journal'a konuşan Gates, "Aşının yeterli miktarda dağıtılmaya yakında hazır olması ve işe yaraması halinde gelecek yılın son çeyreğine doğru normale oldukça yaklaşabiliriz" dedi.

 

Ancak Gates, geliştirilen aşıların işe yarayıp yaramayacağının net olmadığını, yeterli aşı üretim kapasitesine ulaşılmasını zaman alacağını da belirtti.

14 MİLYAR DOZ AŞI ÜRETİLMESİ GEREKİYOR

Daha önce yaptığı açıklamada "Yedi milyar insanın aşılanması için 14 milyar doz aşı üretilmesi gerekiyor. Böyle bir şey bugüne kadar hiç yapılmadı" diyen Gates, aşının hazır olduğunda ihtiyacı olan herkese ulaşmasının önünde engeller olduğunu söylemişti.

KAYNAK : NTV

ETİKETLER

YORUMLAR 43 TÜMÜ
 • dadas 3 ay önce Şikayet Et
  Allah tuzaklarınızı başınıza geçirsin. Hiç Şüphesiz O tuzak kuranların en hayırlısıdır. Amin
  Cevapla
 • vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  dünyada 5 milyar dolar üstü ne kadar zengin varsa öldüreceksin.zenginliğin sondan bir önceki aşamasında bunlar. bugünkü aşamaları dünyayı ele geçirmek. bir sonraki aşamaları da tanrı olduklarını ilan etmek bence..
  Cevapla
 • Nail 3 ay önce Şikayet Et
  Abd deki ilaç firmasına milyonlarca dolar yatırdı geyts. ilaç satışınıa zemin hazırlıyor inşallah elinde patlar
  Cevapla
 • TC AYŞEN 3 ay önce Şikayet Et
  NASIL da kendini ele veriyor edepsiz adam hem virüsü çıkardı yaşlı nüfusu azalttı şimdi de aşı diye dayatıp gene milyarları kazanacak EEEE RABBİM görüyo bu işte parmağı olanlara bu virüsü bulaştırsında kurtulamasınlar inşallah onca insanın hepsinin acısını çeksinler de görsünler yaptıkları zulmü......
  Cevapla
 • dadas 3 ay önce Şikayet Et
  Amin
  Cevapla
 • Eren 3 ay önce Şikayet Et
  Tam bir şeytan ! dikkat edin bu şinsan müsvettesine ! Amaç lar çok farklı .
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR