Bodrum Belediye Başkanı'ndan 370 liralık döner açıklaması

Bodrum’da satılan 370 liralık döner ve 185 liralık pideye son noktayı Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras koydu. Bir dönere 370 lira verip yemek isteyen varsa gitsin yesin. Bodrum’da her kesime hitap eden mekanlarımız var” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.06.2020 12:07 GÜNCELLEME 29.06.2020 12:56 SEYAHAT
Bodrum Belediye Başkanı'ndan 370 liralık döner açıklaması
Bodrum Belediye Başkanı'ndan 370 liralık döner açıklaması

Bodrum’da lüks bir tesiste bir tabak dönerin 370, kuşbaşılı pidenin 185 TL’ye verildiği haberleri ulusal basında geniş yer buldu. Basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Aras, sorulan bir soru üzerine bu konuya da değindi.

 

 

Aras, sözlerine şöyle başladı:

"SERBET PİYASA EKONOMİSİ"

“Serbest piyasa ekonomisi. Burası turizm memleketi, Dünya’nın en zengin insanları buraya geliyorlar. İşadamları, sanatçılar, devlet adamları, oligarklar, krallar, prensler burayı tercih ediyorlar. Onların hizmet açısından beklentileri çok yüksek. Belki de altın tabakta döner yemek istiyor. Ya da o döneri organik, özel bir şekilde yetiştirilmiş, hiçbir şekilde ilaç kullanılmamış bir kuzudan yemek istiyor. Onu da sunacak ürün Bodrum’da var. Bence Bodrumlu olarak bundan gurur duymalıyız. Yanlış anlaşılmasın, her yere gitmek zorunda değiliz ki. Ben Türkbükü’nde bir işletmeye gitmek zorunda değilim. Ama orayı da seçen insanlar var. Bodrum’un buna da ihtiyacı var. Biz Bodrum’da her şey ucuz olsun dersek o zaman burada para harcayacak turist, Santorini’ye gider, Mikonos’a, Saint- Tropez’e gider, İbiza’ya gider. Bodrum’a gelmez.”

 

 

"TURİSTİN PARASINI SONUNA KADAR ALMAKLA MESULÜZ"

Bodrum’un ekmek parasının turizm olduğuna işaret eden Aras, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz turistin, vatandaşımızın demiyorum, cebindeki parayı sonuna kadar almakla mesulüz. Adam cebine para koymuş gelmiş, niye harcamasın? Bir dönere 100 bin TL vermek istiyorsa, versin yesin. Bana ne. Ama burada 20 TL’ye de döner var. O dönerin 20 TL olması gerektiği konusunda tereddüt ediyorsanız, belediyemize başvurursunuz ben de gider onu sonuna kadar denetlerim. Eğer o dükkan pis ise, o dükkanda doğru düzgün servis yoksa, aldığınız hizmetle ödediğiniz para arasında fark olduğunu düşünüyorsanız sonuna kadar gider denetleriz. Gereğini de yaparız” dedi.

"ESNAF ZOR DURUMDA"

Pandemi döneminde esnafın maliyetlerinin çok arttığına dikkati çeken Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Şu anda zaten iş yok. Bir taraftan yapmasını istediğimiz dezenfeksiyon, hijyen, maske gibi birçok kriter var. Hem bunları yap hem masaların arasını aç hem de ucuza sat, bu günümüzde gerçekten zor. Ben esnafımıza Allah yardım etsin diyorum. Esnafımız şu an çok zor bir durumda. Ama zor durumda olmak yüksek fiyata satarak kendisini kurtaracağı anlamına da gelmez. O dengeyi çok iyi oluşturmak lazım.” dedi.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Çiçek 5 ay önce Şikayet Et
  Şaşırmış bunlar işçi iş bulamıyor iş bulsa askeri ücretten maaş alıyor bunlar kime hava Atıyor kime nisbet yapıyor yada şöyle söyliyeyim bu ülkede sadece zenginlermi yemek yiyecek dışarıda gariban ayda1 yada yılda 1 kez dışarıda kendi bütçesine göre eşiyle yemek yiyemiycekmi bu ne ya
  Cevapla
 • sabri yüksel 5 ay önce Şikayet Et
  hadibe başkan en kıral hayvanın eti hadi bu adam kira elektrik eleman mekan parasını da koysun en kıral fiyat bir porsiyon 100 tl olsun altın tabakta yiyince altın yemiş olmuyor sizler halka hizmet için varsınız böyle konuşmak size yakışmamış sizler halk seçti herzaman halktan yana olun turist te bir insan bir sefer soyarsınız bir sonraki senede gelmez
  Cevapla
 • Fatih. 5 ay önce Şikayet Et
  İyi de kardeşim Türkbük'ündn faydalanıyor iken neden kazıklanayım?
  Cevapla
 • güm 5 ay önce Şikayet Et
  Bunu yapanların Allah gözünü doyursun... Haksız kazanç ne zamandan beri Helal Rızk oldu. Utanmazlar...
  Cevapla
 • misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylüyor, turist dinlenmeye geldi parasıyla. Bim den alışveriş yapan ile yan yana neden otursun.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR