''Bordo Bereliler Suriye’ye'' Londra'dan ödül!

İnegöllü sinema oyuncusu Erdoğan Yaprak'ın yapımcılığı üstlendiği Bordo Bereliler Suriye filmine Londra’dan başarı ödülü geldi.

ABONE OL
GİRİŞ 30.10.2017 12:14 GÜNCELLEME 30.10.2017 13:24 SİNEMA
''Bordo Bereliler Suriye’ye'' Londra'dan ödül!
''Bordo Bereliler Suriye’ye'' Londra'dan ödül!

Türkiye’de 18 milyon seyirci kitlesine ulaşan Bordo Bereliler Suriye filmi Londra’da düzenlenen 10. Uluslararası Avrupa Kalite Kongresinde sinema kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Vize problemi sebebiyle Londra’ya gidemeyen Bordo Bereliler Suriye filmirir yapımcısı Erdoğan Yaprak, Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Hotel Angelacoma’da düzenlenen törende, ödülünü Lob’in International Yönetim Başkanı Fahri Ustaoğlu’nun elinden aldı.
Fahri Ustaoğlu, ''Lob’in, 30 yıldır Türkiye markasını dünya kamuoyunda hak ettiği yere taşımaya çalışan bir kurum. 1988 yılında rahmetli Adnan Kahveci’yle çıktığımız bir yolculuk. Dünyanın birçok yerinde konferanslar tertip ettik. En son düzenlediğimiz konferans Londra’daydı. Londra’da 10. Uluslararası Avrupa Kalite Kongresini gerçekleştirdik. Hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de kaliteli ürün ve hizmet üreten kurumları ödüllendirdik. Erdoğan Yaprak başta olmak üzere senarist Coşkun Gündoğdu ve yönetmen Erhan Baytimur’un emekleriyle Türkiye’de 18 milyon seyirci kitlesine ulaşan Bordo Bereliler Suriye filmi incelenerek ödül almaya hak kazandı'' dedi. 

Yapımcı Erdoğan Yaprak, ''Londra’dan böyle bir ödülün gelmesi mutluluk verici. Bordo Bereliler Suriye filmi bugün Türkiye’nin en çok şehit verdiği il olan Osmaniye’de çekildi. Bizim için manevi değeri olan bir yer. Çünkü şehit ailelerin acılarına bir nebze olsun ortak olduğumuzu düşünüyoruz. Biz aslında bu işe 2016 yılında başladık. 2016 yılında başladığımız 15 Temmuz süreci olmamıştı. Senaryomuzu biz 15 Temmuz’dan sonra değiştirdik. Askerliği peygamber ocağı olarak görüyorduk. Gençlerimize de bunu aşılamak için Bordo Bereliler Suriye filminde ciddi mesajlar verdik'' diye konuştu.

ETİKETLER

YORUMLAR 1
  • 16spor 2 yıl önce Şikayet Et
    Helal olsun toprağıma . Darısı diğerler filmlere İnşAllah
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR