Güney Kore'den Ayla'ya engel!

Filmin yapımcısı Mustafa Uslu, yaklaşık 1.5 yıldan bu yana eserin Güney Kore'de vizyona girmesi için girişimlerde bulunduklarını belirterek, "Bürokratik bir engel var" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.12.2017 10:06 GÜNCELLEME 01.12.2017 10:06 SİNEMA
Güney Kore'den Ayla'ya engel!
Güney Kore'den Ayla'ya engel!

Türkiye'nin Oscar için 'Yabancı Dilde En İyi Film' kategorisinde aday adayı gösterdiği 'Ayla' filminin yapımcısı Mustafa Uslu, eserin Güney Kore'de vizyona girmesi için yürüttükleri çalışmalarda son gelişmeleri anlattı.

"DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI NEZDİNDE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR"

Yaklaşık 1.5 yıldan bu yana filmin Güney Kore'de vizyona girmesi için girişimlerde bulunduklarını belirten Uslu, şöyle konuştu: "Güney Kore'ye gittik, bütün görüşmeleri yaptık. Görüşmelerde bize 'süper' diyorlar. Ancak, iki gün sonra, 'Filminizi dağıtamıyoruz, üzgünüz' diye mail'le yanıt veriyorlar. Bürokratik bir engel var. Bunu anlamış değiliz. Dışişleri Bakanlığı nezdinde görüşmelerimiz devam ediyor"

"SANATIN GÜCÜNÜ KİMSE ENGELLEYEMEZ"

Filmin diğer ayağının Güney Kore olduğunu ifade eden Uslu, şöyle konuştu: "Seul'de 27 Ekim'de gala yaptık, burada filmimiz ayakta alkışlandı, Türkiye'den çok daha fazla ilgi aldı. 'Ayla' filmi şu anda 27 ülkede yayında. Bu ülkeler arasında Çin de bulunuyor. Güney Kore'den aynı ilgiyi görememek bizi üzüyor. Hiç kimse bu filmi Güney Korelilerden ayırmamalı. Bu film iki ülke arasındaki dostluğu anlatıyor. Zaten geç kalınmış tarihsel bir film. İnşallah Güney Kore'de vizyona sokacağız. Sanatın gücünü kimse engelleyemez."

ETİKETLER

YORUMLAR 2
 • Ulubat 2 yıl önce Şikayet Et
  G.kore hiç bir zaman bizim kardeşimiz olmadı natoya girmek için kendinizi kanıtlayın dediler sebaptır diyerek k.koreyle savaşmadık abd avrupa çıkarları için yoksam abd o bölgeyi kontrol altına alamıyacaktı afganistan ırak misali tabi bizim sayemizde demiyecem sebeplerini yazmak sıralamak isterdim ama yazıyı tarihsel olarak sığdıramam
  Cevapla
 • Dalkıran!! 2 yıl önce Şikayet Et
  fetö'nün parmağı var işin içinde....
  Cevapla
 • serdengeçti 2 yıl önce Şikayet Et
  bencede rumuzlu kişi çokmu komik.adamlar her alan da Türkün övülmesini istemiyor.üzüntü ve sinir verici bi durum.
  Cevapla
 • bencede 2 yıl önce Şikayet Et
  muha ha haha hah bencede
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR