Meral Akşener-Tansu Çiller kavgası

Akşener'in kendine seslendiği Tansu Çiller, "Akşener, 28 Şubat'ta devletin belgelerini ABD'ye sattı" ifadesini kullandığına yönelik iddiaları yalanlarken "Kimse benim ismim üzerinden siyasi rant peşinde koşmasın" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 13.06.2018 16:43 GÜNCELLEME 13.06.2018 16:45 SİYASET
Meral Akşener-Tansu Çiller kavgası
Meral Akşener-Tansu Çiller kavgası

Dün Elazığ’da konuşan Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, sosyal medyada kendisi ile ilgili dolaşan bir iddiayı gündeme getirerek Tansu Çiller'i işaret etmişti.

"HERKES DİKKATLİ OLACAK"

 

 

Akşener'in, "Sosyal medyada bir şey dolanıyor. Çiller demiş ki; ben 28 Şubat'ta devlet belgelerini ABD'ye satmışım. Yalnız bu belgeleri görenler AK Parti'de milletvekili. Buradan ilan ediyorum. Sayın Çiller bunun doğru veya yalan olduğunu açıklamak zorundadır. Bir başbakan olarak, o devrin başbakanı olarak yapmak zorundadır. Belinde silah olanlardan kimlerin kaçtığını, kimlerin korkudan titrediğini açıklamak zorundadır. Tek başına bırakılıp 10 gün telefonu çalmayan birisiyim. Ağır abi gezen herkesin ipliğini pazara çıkarmazsam Akşener değilim. Rahmetli Erbakan'ın teşekkür ettiği tek kişiyim ben. Meral Akşener'e dil uzatırken herkes dikkatli olacak. Her türlü karartma ve hakaret oyunları oynanmaya devam ediliyor” sözlerine, Çiller'den cevap geldi.

"İSMİM ÜZERİNDEN SİYASİ RANT PEŞİNDE KOŞMASIN"

Eski başbakanlardan Tansu Çiller, sosyal medyada ismi kullanılarak yapılan açıklamaların kendisine ait olmadığını bildirdi. Çiller, yaptığı yazılı açıklamada, “Benim tarafımdan yapılmayan hiçbir açıklama bana ait değildir. Ayrıca hiç kimse benim ismim üzerinden siyasi rant peşinde koşmasın. Kamuoyuna saygıyla sunulur.” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

YORUMLAR 2 TÜMÜ
 • ALİ 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadından gerçekten korkulur; vatanı umrunda değil, yalancı, iftiracı bı de utanmadan yok.. Allah' tan korkmayan, kuldan utanmayandan valla korkulur. Şerrinden Allah muhafaza...
  Cevapla
 • TALHA 2 yıl önce Şikayet Et
  çok tehlikeli bu akşener çok
  Cevapla
 • HalitBinVelit 2 yıl önce Şikayet Et
  Tansu Çiller Türkiye aşığı Bir insan... Boş konuşmaz.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  hiç öyle uzağa gitmeye gerek yok devlet adamı sayın devlet bahçeliye ihanet etmedimi MHP yi bölüp peşine takılan sözde ülkücüleri demirtaşın fetönün emrine sokmadımı
  Cevapla
 • faruk 2 yıl önce Şikayet Et
  akşener sen kendini ne zannediyorsunki senin isminden kim ne rant sağlayacak.
  Cevapla
 • kırkdort 2 yıl önce Şikayet Et
  yani
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR