KKTC Bayrağı'nı ve Türk Bayrağı'nı kaldırdılar!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Rum Sosyal Reform Birliği (OPEK) üyelerini kabulünde KKTC ve Türkiye bayrağının olmaması, muhalefetin tepkisine neden oldu. Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, 'Sayın Akıncı makamına yakışanı yapmalı ve istifa etmeli' dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 18.01.2019 23:49 GÜNCELLEME 18.01.2019 23:50 SİYASET
KKTC Bayrağı'nı ve Türk Bayrağı'nı kaldırdılar!
KKTC Bayrağı'nı ve Türk Bayrağı'nı kaldırdılar!

Muhalefetin sert tepki gösterdiği tartışma, KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu'nun, Akıncı'nın OPEK üyelerini kabulüne yönelik yaptığı açıklama ve paylaştığı fotoğraf ile başladı.

 

 

KKTC VE TÜRK BAYRAĞI YOK

Açıklamada, OPEK (Rum Sosyal Reform Birliği) temsilcilerine Kıbrıs sorunu konusunda, içinde bulunulan durum ve özellikle siyasi eşitliğin Kıbrıslı Türkler açısından vazgeçilmez ilke olduğu konusunun etraflıca izah edildiği kaydedildi. Basına yansıyan fotoğrafta ise Akıncı'nın arkasında yer alan KKTC ve Türk bayrağının olmadığı görüldü.

'SAYIN AKINCI MAKAMINA YAKIŞANI YAPMALI VE İSTİFA ETMELİ'

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, "Sayın Akıncı makamına yakışanı yapmalı ve istifa etmeli. Bayraklardan neden çekiniyor. O bayraklar sayesinde Cumhurbaşkanlığı makamında oturduğunu unuttu mu? Bundan sonra aday olmayı düşündüğü 2020 Cumhurbaşkanlığı'na nasıl aday olacaktır" diye konuştu.

 

 

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 109 TÜMÜ
 • belde 1 yıl önce Şikayet Et
  bu Kıbrısa bir an önce yerli ve milli olan insanımız yerleşmeli. belki absürd diyenler olabilir fakat kale içten fethedilir, bir ülke içerden yıkılır. bunlara iyice Rum suyu kaçmış habire onların peşinden koşuyorlar. neyin sevdası ise. Denktaş bunlardan kat kat vatan sevdası olan bir Kıbrıs davası insanıydı. şu an tamamen Türkiye , Müslüman ve Türklükten uzak bir yönetim var. sadece adları Türk o kadar. zihinleri kesinlikle karışık.
  Cevapla
 • Murat Kahraman 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu ne cüret? Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Bayrağımızı nasıl kaldırır??? Bayraksız Devlet mi olurmuş? Rumlarla başka bir yerde konuşsaydı! Yazıklar olsun...
  Cevapla
 • Zzzzz 1 yıl önce Şikayet Et
  Yunani rumu dusman goruyoruz ama kibrisin onlardan eksik bir tarafi yok. Inanmazsaniz gidin bir kibrisliyla konusun
  Cevapla
 • Nizam Alem 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir numaralı Türk düşmanıdır.Kanı bozuk.1992 yılından beri takip ederim.
  Cevapla
 • yurtttaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Seçildiğinden beri kalıbının adamı olmadığı belli zaten.Ülkesine vereceği herhangi bir katkısı olmadan siyaset sahnesinden silinecek adı unutulacaktır.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR