Fırat'ın doğusuna operasyona CHP ve HDP'den skandal tepki

Türkiye'nin Suriye'de düzenleyeceği yeni operasyon, CHP ve terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'de büyük bir rahatsızlığa neden oldu.

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2019 12:52 GÜNCELLEME 07.10.2019 13:09 SİYASET
Fırat'ın doğusuna operasyona CHP ve HDP'den skandal tepki
Fırat'ın doğusuna operasyona CHP ve HDP'den skandal tepki

Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG, Suriye'deki iç savaşı fırsat bilerek ülkenin kuzeyinde birçok bölgeyi işgal etti.

 

 

Türkiye, insanların hayatlarını mahveden ve bölgedeki demografik yapıyı değiştirmeye çalışan YPG'li teröristlere karşı operasyon için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Mehmetçik'in eli tetikte, gelecek talimatı bekliyor. Amerika'nın da aradan çekilmesiyle, YPG'li teröristleri koruyacak kimse kalmadı.

 

 

Operasyonun an meselesi haline gelmesi, terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'de de rahatsızlığa neden oldu.

PKK'NIN SÖZCÜSÜ HDP

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, bölgede düzenlenecek askeri harekatı yanlış bulduklarını söyledi.

Oluç, "Suriye'nin kuzeyine ve doğusuna yapılacak bir askeri harekat, bu bölgeye huzur getirecek olmayacaktır. Bu daha önce de hep dile getirdiğimiz bir konuydu. Görüşlerimizi defalarca açıkladık. Suriye'de demokratik rejimlerin geliştirilmesi için askeri güçle değil, demokrasiyla adımların atılması gerekiyor. Suriye'de iç savaşın sona ermesi için bu adımlara ihtiyaç var. Askeri güçle bölgede hakimiyet sağlama hedefleri her zaman geri tepmiştir." ifadelerini kullandı.

CHP'Lİ VEKİL TANRIKULU: TÜRKİYE SURİYE'Yİ YAŞANMAZ HALE GETİRDİ

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin Fırat'ın doğusuna düzenlenecek operasyona karşı yaptığı bu açıklamanın ardından, bir tepki de CHP'den geldi.

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Suriye'ye yönelik yeni bir askeri harekatın yanlış olacağını savundu.

CHP'li vekil, "Bugün veya yarın Suriye'nin kuzeyinde, bir savaş hazırlığı var. Savaş, insanlığa karşıdır. Savaşın kazananı olmaz. Maalesef, 9 yıldır hükümet Suriye savaşına müdahil olarak, Suriye'yi yaşanmaz hale getirdi. Şimdi yeni bir savaş dalgasıyla karşı karşıyayız. Kimin toprağında kime güvenli bölge oluşturacaksınız." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER

YORUMLAR 199 TÜMÜ
 • uygurlu 8 ay önce Şikayet Et
  skandal olmaz. eşyanın tabiatına aykırı değil ki bu söylemler. CHPnin HDPye alanen verdiği desteği biliyoruz. terörist sevicilerden ne beklenir?
  Cevapla
 • takavit 8 ay önce Şikayet Et
  biz onlari ne zaman adam yerine koydukki simdi koyalim
  Cevapla
 • Pis CHP Lİ 8 ay önce Şikayet Et
  chp PKKnın hizmetinde ötüyor ötüyor ötüyor . Kuyruk sallıyor şirin gözükmeye çalışıyor
  Cevapla
 • nizam 8 ay önce Şikayet Et
  ulan sen ne hain bir partisin chp böyle memleket meselesinde bile hükümetin yanında duramıyorsan yazıklar olsun sana.siz kafayla giderseniz daha çok beklersiniz...allah islah eylesin sizi
  Cevapla
 • Mehmet 8 ay önce Şikayet Et
  Chp nesin sen gerçeğin ne.yapmak istediğin ne.gercekci ol
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR