Karamollaoğlu'ndan ABD açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları ile Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koyduğunu belirterek "Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 07.10.2019 23:54 GÜNCELLEME 07.10.2019 23:54 SİYASET
Karamollaoğlu'ndan ABD açıklaması
Karamollaoğlu'ndan ABD açıklaması

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "ABD Başkanı Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur." ifadesini kullandı.

 

ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter paylaşımına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Trump'ın askeri politikalarda etkisi olmadığını, kendi iç kamuoyunu tatmin etmek için bu tür basit tehditlere başvurduğunu belirten Karamollaoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye, bu türden tehditlerle yönlendirilebilecek bir ülke değildir. Güvenliğini tehdit eden her durumda, kararlarını kendisi alabilecek yetkinliğe sahiptir. ABD Başkanı Trump'ın hadsiz ve küstah açıklamaları, Amerikan politikalarının iki yüzlülüğünü bir kere daha ortaya koymuştur."

 

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 38 TÜMÜ
 • kenan 7 ay önce Şikayet Et
  asenayla aynı piste çıkıp daha iyi kıvırmazsan adımı değiştiririm
  Cevapla
 • keleş 34 7 ay önce Şikayet Et
  kılıcdar. oğlu. darılır. selo. küser. ABD. ye. böyle. laflar. etme. temel. ağa
  Cevapla
 • E.G 7 ay önce Şikayet Et
  Hiç inandırıcı değil
  Cevapla
 • Xxx 7 ay önce Şikayet Et
  Dikkat bu konuştuklarini chp duymasinn
  Cevapla
 • MUhsin GÜNEŞ 7 ay önce Şikayet Et
  Yanlış anlamada sayın Temel bey bence canın yandı gibi hissediyorum bu ABD nin çekilmesinden dolayı !. Böyle güçlü bir dik duruşla ABD nin geri çekilme kararı aldırtan RTE yi tebrik etsen TRAMP a kızmaktan daha çok adil bir duruş olamzmıydı :) hem Tramp bütün pentegona karşı senden daha fazla Bizim haklı davamızı desteklediğini görür gibiyim bilmem neden ama böyle hissettridin be teme ağabey :)
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR