İmamoğlu'nun ortaya attığı fotoğraf 1 yıl öncesine ait çıktı

İBB'nin yanlış hazırlanan teklif dosyası dolayısıyla elendiği Haydarpaşa ve Sirkeci garları ihalesinin yankıları sürüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 'şaibe' iddiasıyla atıfta bulunduğu, ihaleyi alan şirketin sahibi ile Bakan Turhan'ın fotoğrafı 1 yıl öncesine ait.

ABONE OL
GİRİŞ 23.10.2019 19:46 GÜNCELLEME 23.10.2019 19:46 SİYASET
İmamoğlu'nun ortaya attığı fotoğraf 1 yıl öncesine ait çıktı
İmamoğlu'nun ortaya attığı fotoğraf 1 yıl öncesine ait çıktı

Restorasyon çalışmaları tamamlanan Tarihi Haydarpaşa ve Sirkeci garlarına ait depo alanları İstanbul'un gündeminde.

 

Belediye yanlış hazırlanan sözleşmeyle elendi

İBB'nin yanlış hazırlanmış şartnameyle 100 bin TL teklif verdiği o depolar aylık 350 bin TL karşılığında özel bir şirket tarafından kiralandı.

 

Konuyla ilgili farklı iddialar ortaya atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ihaleyi alan şirketin sahibi Hezarfen Danışmanlık'ın sahibi Hüseyin Avni Önder'in ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın yer aldığı fotoğrafa atıfta bulunarak 'şaibe' iddiasını ortaya attı.

İmamoğlu, "Artık o fotoğraf çok anlamlı hale gelmiştir Sayın Bakan! Sizin makamınızda çekildiğiniz o fotoğraf çok anlamlı hale gelmiştir. Şaibeyi çok daha büyütmüş durumdasınız" ifadelerini kullandı.

İmamoğlu'na yakın medya kuruluşları tarafından, 'İhaleden birkaç gün önce çekildi" notuyla dolaşıma sokulan o fotoğraf 2018 yılına ait.

O kare, 14 Eylül 2018'de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da oynadığı ünlüler-siyasiler futbol maçına bakanı davet etmek için giden heyete ait.

Söz konusu tarihte Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı adaylığı dahi açıklanmamıştı.

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • Keskinli 10 ay önce Şikayet Et
  Amerikano solcu, çakma halkçılar için NİYET ALGI İSE bir sene önce, on sene önce HİÇ FARKETMİYOR.. Huylu huyundan vazgeçer mi? :))
  Cevapla
 • KAPAK 10 ay önce Şikayet Et
  biz senin fox spikeri ile gizli toplantı yaptigini da biliyoruz .. işe gelince ortada yoksunuz yalan dolana gelince medyadan düşmüyorsunuz ..
  Cevapla
 • Hasan 10 ay önce Şikayet Et
  Kapasite yoksa ekremde secenler dûşünsün
  Cevapla
 • Tosun 10 ay önce Şikayet Et
  Bu palavracıya soy ismi dejenere etmek için özellikle verilmiş sanki
  Cevapla
 • Usta 10 ay önce Şikayet Et
  Gene mi .... Hahahaha..la bi dur..
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR