Türkiye'den ABD'ye mektup: Yaptığınız yanlış

ABD Temsilciler Meclisinde Türkiye’yi hedef alan iki tasarının kabul edilmesine ilişkin tepkiler sürerken; Türkiye, bu konuda rahatsızlığını dile getiren bir mektup yazdı.

ABONE OL
GİRİŞ 03.11.2019 07:44 GÜNCELLEME 03.11.2019 09:04 SİYASET
Türkiye'den ABD'ye mektup: Yaptığınız yanlış
Türkiye'den ABD'ye mektup: Yaptığınız yanlış

TBMM Türkiye -ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehdi Eker, muhatabı olan ABD Temsilciler Meclisi Üyesi isimlere mektup gönderdi. 31 Ekim 2019 tarihli, Dostluk Grubu Eş Başkanlarına hitaben yazılan 3 sayfalık mektupta iki ülke arasındaki ilişkilere dikkat çekilirken; Ermeni iddialarının gerçekleri yansıtmadığı belirtildi. Mektupta sözde Ermeni soykırımı iddialarına yönelik özetle şu ifadeler yer aldı: Talihsiz bir hata veya kötü bir tesadüf değilse 29 Ekim gibi Türkiye halkı tarafından önemli bir günde kabul edilmiş olmasını hasmane bir yaklaşım olarak değerlendirmemek mümkün değil. Tarih siyasi meclisler tarafından yeniden yazılamaz.

 

 

TERÖRİSTLERİN MEŞRULAŞTIRILMASI YANLIŞ

Mektupta, Barış Pınarı Harekâtı’na da değinildi. Harekâtın amacının saldırı değil savunma olduğu vurgulanarak “DEAŞ, PKK/YPG/PYD, FETÖ ve daha pek çok örgütle aynı anda mücadele eden Türkiye, müttefiki ABD’yi bu mücadelede karşısında değil, yanında görmek istemektedir. İnterpol tarafından Kırmızı Bültenle aranan “Mazlum Kobane” kod adlı Ferhat Abdi Şahin isimli teröristin meşrulaştırılması yanlıştır ve bu hatadan ivedilikle geri dönülmelidir” denildi.

 

 

EKER: DOSTLUĞA SIĞMAZ

TBMM Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Mehdi Eker bir grup gazeteciye mektubu ve bundan sonra atılacak adımları anlattı. Eker, ABD Temsilciler Meclisinden çıkan iki kararın dostluğa da müttefikliğe de sığmayacak bir tutum olduğunu söyledi.

Türkiye

ETİKETLER

YORUMLAR 24 TÜMÜ
 • mehmetçik 6 ay önce Şikayet Et
  Avrupa bırakın teröre teslim olsunlar..oradaki Türklerde ülkelerine dönsün.zaten Avrupa artık güvenli değil.
  Cevapla
 • ahmet 6 ay önce Şikayet Et
  boşuna buyuklerimiz dememiş domuzdan post gavurdan dost olmaz küfür tek miilletir onun için a.b. planları devreye sokmak lazım en tehlikeliside içimizdeki hainlere dikkat etmeklazım onların kafalarını ezmek lazım yoksa biz dürüst olursak 7 duvel gelse yine boş
  Cevapla
 • keloğlan mağarası 6 ay önce Şikayet Et
  Başkanım RECEP TAYYP ERDOĞAN terörist işkalci şeytan zalim abd nin köpeklerinden ele geçirdiğimiz silahları sergi alanlarında sergileyip terörist işkalci şeyta zalim abd ve avrupanın bilinmeyen yüzünü DÜNYAYA gösterelim.
  Cevapla
 • Asım 6 ay önce Şikayet Et
  abd meclisi siyonistten emir alıyor. abd diye bir yer de yok.
  Cevapla
 • emekçi 6 ay önce Şikayet Et
  15 temmuzda bizi bombalayan uçaklara yakıtı veren abd tanker uçaklarıydı,ne müttefiki,ne dostu,baş düşmanınızdır,abd.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR