Türkiye'den çok net Hakan Fidan çıkışı: Osmanlı dönemindeki gibi...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail medyasında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan'ın hedef alınması ile ilgili olarak, "Bizim İsrail'i hedef alan, İsrail'e düşmanlık içeren istihbaratın doğrudan çalışması yok. Aksine, onların bu tür faaliyetlerini ortaya çıkarıyor. Aynı şekilde birçok oyunu bozarak dengeleri değiştiriyor" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 29.01.2020 16:56 GÜNCELLEME 29.01.2020 17:16 SİYASET
Türkiye'den çok net Hakan Fidan çıkışı: Osmanlı dönemindeki gibi...
Türkiye'den çok net Hakan Fidan çıkışı: Osmanlı dönemindeki gibi...

Bakan Çavuşoğlu, Küresel Gazeteciler Konseyi Yönetim Kurulu üyelerini kabulünde, gündeme ilişkin açıklamada bulundu. 

 

 

"TÜRK İSTİHBARATI İLK DEFA BUNU YAPIYOR"

İsrail'de Makor Rishon gazetesinin, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren makale yayımlanması ile ilgili olarak, "Demek ki iyi yoldayız" diyen Bakan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"İyi şeyler yapıyoruz. Türkiye artık birçok oyunu sahada bozuyor. Libya'daki oyunu bozuyor. Libya'da arka tarafta İsrail'in olduğunu herkes biliyor. İsrail ile ilişkilerimiz ortada ama bizim İsrail'i hedef alan, İsrail’e düşmanlık içeren istihbaratın doğrudan çalışması yok. İstihbaratımız ne yapıyor. Aksine, onların bu tür faaliyetlerini ortaya çıkarıyor. Aynı şekilde birçok oyunu bozarak dengeleri değiştiriyor. Güçlü şekilde hareket ediyoruz. İlk defa gerçekten Türk istihbaratı da böyle politikalar izliyor. Oyunları bozuyor ya da açığa çıkarıyor. Osmanlı döneminde olduğu gibi." 

 

 

'PLAN ÖLÜ DOĞDU'

Bakan Çavuşoğlu, ABD Başkanı Donald Trump ile İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun açıkladığı sözde İsrail-Filistin Barış Planı'na yönelik eleştiriler de bulunarak, şöyle konuştu:

"Sözde Yüzyılın Barış Planı'nın ölü doğduğu aşikar. Tek taraflı hazırlanmış bir plan. Aslında daha önce ABD Büyükelçiliği'ni Kudüs’e taşıyınca tarafsızlığını yitirmiş oldu. Herkes bu planın içinde ne olmayacağını biliyordu. Filistinlilerin haklarının olmayacağını biliyordu. Bir plan açıklanırken Trump'ın yanında Netenyahu var. Bu görüntü bile esasen dengeli bir şey olsa Netenyahu orada olmazdı. Hem Filistin hem Orta Doğu Barış Planı açıklanıyor hem de Netenyahu Trump’ın hemen yanında duruyor. Bu plan, Netenyahu'nun seçim kampanyasına destektir. Bu planın barış getireceği falan yok, getirmez de. İslam coğrafyasının tepkimesini daha göremedik. İslam dünyasının gerçek anlamda tepkimesini Cidde'de göreceğiz."

DOĞU AKDENİZ MESAJI: HAKLARIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ

Doğu Akdeniz'deki son durum ile ilgili de açıklama yapan Bakan Çavuşoğlu, Kıbrıs'ta bir ilerleme için paylaşımın olması gerektiğini söyleyerek, "Doğu Akdeniz'de çözümün tek seçeneği var; Rumlar ve Yunanistan paylaşıma hazır olacak. Biz kendi çıkarlarımız ve Kıbrıs Türk halkının çıkarlarını korumak için adım attık. Rumlar çözüme yanaşmadığı sürece haklarımızı yedirmeyeceğiz. Kararlılığımız devam ediyor" dedi. 

"RUSYA AĞIRLIĞINI KOYARSA BİZ BU İŞİ ÇÖZERİZ"

Bakan Çavuşoğlu, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki Karabağ sorunu ile ilgili de "Karabağ'da çözüm bulmak için çaba sarf ediyoruz. Rusya ağırlığını koyarsa biz bu işi çözeriz. Bu yıl da Karabağ meselesine ağırlık vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

KAYNAK : DHA
YORUMLAR 35 TÜMÜ
 • C.Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  İsraili Orta Doğudan söküp atacak Türk,lerdir! israil bu yüzden saldırıyor?.
  Cevapla
 • Oruç Reis 2 yıl önce Şikayet Et
  Hani bu israil çok güçlüydü.demek fosikmiş.nerden anlıyoruz.Hakan fidan için yazılanlardan. acziyetini gösteriyor.Meydanda Arslanlar olmazsa Sırtlanlar kendini Arslan zannediyor.
  Cevapla
 • Ömer Faruk 2 yıl önce Şikayet Et
  Birçok milletler vardırki. Az sayıda kahramanların mücadelesi ve şehadeti ile zalimden kurtulup refaha ermişlerdir. Bu babayiğit insanlar biliyoruz gerçekten kelle koltukta mücadele ediyorlar. Yarabbi sen bu aslanları koru. Bizimde bunlara yardımcı eyle. Ve bizi huzuruna razı olduğun halde çıkar
  Cevapla
 • ÖNCE VATAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Canımız malımız vatanımıza mılletimize bekamıza feda olsun yüce ALLAHIN Kahraman kullarına vatanı icin emek verenlere ve dua edenlere selam olsun
  Cevapla
 • ERHAN 2 yıl önce Şikayet Et
  Kudur siyonist zalim İsrail. Sana arz-ı mevcudu gerçekleştirmeyeceğiz asla ve kat'a.. Hırsından geber... Senin bütün kirli oyunlarını bir bir bozacağız. Artık seni iyi tanıyor ve biliyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR