CHP'li Salıcı, Vefa Destek ekibine saldırıyı sahiplendi

CHP, Adana'da Vefa Destek ekibine saldırıya sahip çıktı. Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, tutuklanan CHP'li gençlik kolları başkanı için, "Eren, CHP'nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 18.05.2020 15:56 GÜNCELLEME 18.05.2020 15:57 SİYASET
CHP'li Salıcı, Vefa Destek ekibine saldırıyı sahiplendi
CHP'li Salıcı, Vefa Destek ekibine saldırıyı sahiplendi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana'da bir otelde düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini belirtti.

 

 

Olayın ilk andan itibaren doğruların ortaya çıkması için teşkilatlarının önemli bir mücadele yürüttüğünü ifade eden Salıcı, Yüreğir Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Salıcı, "Şu çok açık, Eren kardeşimiz vefa grubuna gönüllü destek veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde, salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları vefa grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara, devlet görevlilerine de CHP'li gençler, belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor." diye konuştu.

 

 

"Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız, herhangi bir anlayışımız yok." ifadesini kullanan Salıcı, "Eren, CHP'nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz" dedi.

Toplantıya Eren'in ailesi ile CHP'li bazı milletvekilleri ve belediyeyi başkanları katıldı.

CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI TUTUKLANMIŞTI

Valilikçe olaya ilişkin 15 Mayıs'ta yapılan yazılı açıklamada, 14 Mayıs saat 22.00 sıralarında Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl'ün katılımıyla Vefa Sosyal Destek Grubunca gerçekleştirilen yardım dağıtımı sırasında, 4 kişinin çalışmayı engellemeye yönelik sözlü ve fiziksel saldırıda bulunduğu belirtilerek "Olayın ardından güvenlik birimlerimizce yakalanan şüphelilerden birinin CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım olduğu anlaşılmıştır." ifadesine yer verilmişti.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan 4 şüpheli arasındaki Yıldırım, savcılığın itirazı üzerine tutuklanmıştı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 19 TÜMÜ
 • MetehanGülşah 3 ay önce Şikayet Et
  ben bunlar kadar vicdansızını görmedim
  Cevapla
 • misafir 3 ay önce Şikayet Et
  Halk düşmanları
  Cevapla
 • Millet 3 ay önce Şikayet Et
  Onursuzlar içinde onurlu biri de mi oluyodu?
  Cevapla
 • Halıcı 3 ay önce Şikayet Et
  sizin onurunuz bu vatana ihanet chpkk onu biliyoruz
  Cevapla
 • kırkdort4444 3 ay önce Şikayet Et
  Aynen, nokta
  Cevapla
 • selim kaya 4 ay önce Şikayet Et
  ne olursa olsun. Adamlarına sonuna kadar sahip çıkıyorlar. Bunlar imkanı yok birbirini yarı yolda bırakmaz. Biz ne yaptık 25 kuruşa reisi sattık
  Cevapla
 • efe 4 ay önce Şikayet Et
  evet bunlar hırsızlarına bile sahip çıkıyor. biz kendi adamımıza sahip çıkmıyoruz
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR