Şenocak: Fazilet durağı yalanı kanımızı dondurdu

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, CHP’li İBB yönetiminin Fazilet Durağı hakkındaki yalanlarının Başsavcılık tarafından resmi belgeler, kamera kayıtları ışığında deşifre edilmesi ve otobüs şoförünün yaptığı konuşma üzerine sosyal medya hesabından açıklama yaptı

ABONE OL
GİRİŞ 22.05.2020 16:31 GÜNCELLEME 22.05.2020 16:36 SİYASET
Şenocak: Fazilet durağı yalanı kanımızı dondurdu
Şenocak: Fazilet durağı yalanı kanımızı dondurdu

İBB yönetiminin mağduriyet peşinde koşmaktan hizmet üretemediğine dikkat çeken Şenocak, “CHP'li İBB Başkanının yalanı #FaziletDurağındaİBBkumpası olarak tescillendi. Yetmez ama beceriksiz İBB Başkanı “Fazilet Durağı”nda özür dilemelidir” dedi.

 

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, CHP’li İBB yönetiminin kurguladığı ‘Fazilet Durağı’ yalanlarına ilişkin açıklama yaptı. Şenocak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İBB Başkanı’nı, kan donduran yalanları için Fazilet Durağı’nda özür dilemeye davet etti.

ŞENOCAK: “FAZİLET DURAĞI’NDA ÖZÜR DİLE”

 

CHP’li İBB yönetiminin; Fazilet Durağı ile ilgili verdiği tüm bilgilerin asılsız olduğunu ve otobüs şoförünün de iddiaları yalanladığını vurgulayan Şenocak, “Bu kumpas kanımızı dondurdu! Salgın sürecinde bile mağduriyet peşinde koşup hizmet üretemeyen CHP'li İBB Başkanının YALANI #FaziletDurağındaİBBkumpası olarak tescillendi. Ne demiştik; yalanın ömrü kısadır! Yetmez ama beceriksiz İBB Başkanı “Fazilet Durağı”nda özür dilemelidir” çağrısında bulundu.

OTOBÜSÜ ŞOFÖRÜ DE İBB’Yİ YALANLADI

Olayın yaşandığı 62 nolu Kağıthane-Kabataş Hattı’nın şoförü Ertuğrul Arslan konuyla ilgili açıklama yaptı. İBB yönetiminin otobüste yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamaları yalanlayan Arslan, “Fazilet Durağı’nda bir anda 47 yolcunun bindiği söylenmiş. Bu yalan. Ben bu durakta hiç durmadım bile. Otobüsün geçmişe dönük kayıtlarını da incelediğimde yaklaşık 29 kilometre hızla geçmişim. Üstelik yolcuların zorla bindiği, organize kötülük yapıldığı söyleniyor. Bu iddiaların hepsi yalan. Hangi maksatla bu yalanlar, iftiralar üretildi bilmiyorum ama otobüs şoförü bendim ve kamera kayıtları da söylenenlerin yalan olduğunun en büyük ispatı” dedi.

NELER OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı tarafından halk sağlığını, Koronavirüs salgınından korumak amacıyla alınan önlemler kapsamında toplu taşımada da yolcu sınırlaması getirilmişti. Ancak CHP’li İBB yönetimi, sosyal mesafeyi korumak için sefer sayılarını artırmak yerine otobüs, metro, metrobüs başta olmak üzere hemen hemen bütün toplu taşıma hizmetlerini yarı yarıya düşürdü. Tasarruf etmenin, halk sağlığından daha çok önemsendiği önlemler nedeniyle İstanbullular, pandemi sürecinde dahi balık istifi seyahat etmek zorunda bırakıldı. İstanbul’un hemen hemen bütün yoğun hatlarında yaşanan sosyal mesafesiz toplu taşımanın bir örneği de 29 Mart Pazar sabahı 62 nolu Kağıthane-Kabataş Hattı ile 146 nolu Boğazköy-Bakırköy Hattı’nda yaşandı. Sabah işe gitmek için yola çıkan vatandaşlar, azaltılan otobüs seferleri nedeniyle balık istifi seyahat etmek zorunda bırakılmalarına sosyal medya hesaplarından isyan etti. Yolcuların paylaştığı fotoğraf ve

videolar, kısa sürede yüzbinlerce kişi tarafından paylaşıldı. Eleştiri yağmuruna tutulan CHP’li İBB yönetimi, mağduriyetleri gidermek yerine ‘Fazilet Durağı’ üzerinden kumpas senaryoları yazdı.

KAMERA KAYITLARI VE BELBİM VERİLERİ YALANI DEŞİFRE ETTİ

Ardından CHP’li İBB yönetimi, 62 ve 146 nolu hatlarda yaşanan yolcu yoğunluğu ve İBB yönetimini hedef alan paylaşımlar hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine Başsavcılık; İBB Hukuk Müşavirliği’nden gönderilen kamera kayıtları, BELBİM’in geçmişe yönelik 3 aylık veri dökümleri ve yolcu listelerini inceledi. Her iki hattan toplam 90 yolcunun ifadesini aldı. Resmi belgeler, yolcular ve otobüs şoförlerinin ifadeleri sonucunda, İBB yönetiminin öne sürdüğü iddiaların gerçeği yansıtmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 20 TÜMÜ
 • TOKATLI 4 gün önce Şikayet Et
  Ekrem YALANOĞLU 4 yıl daha yalanlarına devam edecek Allah bunların şerrinden korusun.
  Cevapla
 • Salim BurnuUzun 4 gün önce Şikayet Et
  Makrem Yalancıoğlu her zamanki gibi yalanlarına devam ediyor....
  Cevapla
 • nimet 4 gün önce Şikayet Et
  Hep yalan dolan ile mazlum edebiyatı yapılıp, suçu iktidara atıp, aradan sıyrılıp puan kazanmakla uğraşıyorlar..
  Cevapla
 • Yalan Politikası 4 gün önce Şikayet Et
  Yani o kadar beceriksizdirler ki kumpas kurmayı, yalan söylemeyi bile beceremiyorlar. Bir çocuk bile otobüste kamera olduğunu ve böyle bir yalanın ortaya çıkacağını bilir. Ama asıl konu nedir biliyor musunuz. Bunlar yalanlarını taraftar medyalarından yandaşlarına yutturur. Ama o yandaşları başka gazete veya tv izlemediği için yalan olduğunu hiçbir zaman öğrenemez. Yalana DEVAM.
  Cevapla
 • Aytekin 4 gün önce Şikayet Et
  Bunların neresi doğru ki, Allah tan Korkmaz kuldan utanmaz bunlar
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR