AK Parti'den Hrant Dink provokasyonuna tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Hrant Dink Vakfı'na yönelik tehditlere ilişkin "Bu provokasyonlara müsaade etmeyiz. Kursaklarında kalır. Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan; vakıfları, dernekleri, vatandaşlarımızı tehdit etmeye kalkan provokasyonlar Türkiye düşmanlığıdır. Bunların maşaları çeşitlidir ama arkasındaki odaklar aynıdır" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 30.05.2020 13:15 GÜNCELLEME 30.05.2020 13:15 SİYASET
AK Parti'den Hrant Dink provokasyonuna tepki
AK Parti'den Hrant Dink provokasyonuna tepki

Çelik, Twitter hesabından Hrant Dink Vakfı'na yönelik gerçekleştirilen tehditlerle ilgili açıklamalarda bulundu. 

 

"Bu provokasyonlara müsaade etmeyiz. Kursaklarında kalır" ifadelerini kullanan Çelik, "Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan; vakıfları, dernekleri, vatandaşlarımızı tehdit etmeye kalkan provokasyonlar Türkiye düşmanlığıdır. Bunların maşaları çeşitlidir ama arkasındaki odaklar aynıdır" dedi. 

Çelik, farklı grupları tehdit edenlerin ortak özelliğinin Türkiye düşmanlığı olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: 

 

"Ülkemizin ve insanımızın kötülüğünü isteyenler, farklılıklarımızı fay hattı zannederek bunları tetiklemeye çalışır. Ama her seferinde fay hattı zannettiklerinin kardeşlik köprülerimiz olduğunu öğrenir. Bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaştır. Biriz, beraberiz.

Vatandaşlarımız içindeki farklı grupları tehdit edenlerin ortak özelliğinin Türkiye düşmanlığı olduğunu tarihimizden çok iyi biliyoruz. Kullandıkları maşalar değişir bunlar değişmez. Ama artık bu topraklarda operasyon yapamazlar. Türkiye’de provokasyon mevsimi kapanalı çok oldu."

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • rambo 2 ay önce Şikayet Et
    ırkçılık yapanlara lanet olsun
    Cevapla
  • SARIÇİÇEK 2 ay önce Şikayet Et
    Dış şer odaklar baktılarki CHP ve diger partileri iş göremez olunca bu provakörlerden medet umar olmuşlar ama Elhamdulillah Soylu bunlarıda sinek gibi ezecektir bilesiniz.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR