CHP'li Özel ve Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'nda

CHP'li Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'na gönderildi. İletişim Başkanı Altun, hakaret ve iftira suçlarını işledikleri gerekçesiyle Özel ile Özkoç hakkında soruşturma açılmasını talep etmişti.

ABONE OL
GİRİŞ 01.06.2020 15:16 GÜNCELLEME 01.06.2020 15:16 SİYASET
CHP'li Özel ve Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'nda
CHP'li Özel ve Özkoç hakkında hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı'nda

İletişim Başkanı Fahrettin Altun geçtiğimiz ay avukatı Sezgin Tunç aracılığıyla hakaret ve iftira suçlarını işledikleri gerekçesiyle CHP Manisa milletvekili Özgür Özel ile CHP Sakarya milletvekili Engin Özkoç hakkında soruşturma açılması talebiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuruda bulunmuştu. 

 

Suç duyurusunda, aleni hakaret ve iftiralar nedeniyle Fahrettin Altun'un kişilik haklarının ihlal edildiği, bu ihlaller nedeniyle durumun tahammül edilemez boyutlara ulaştığı belirtilerek, "Bu nedenle kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret, iftira ve resen tespit edilecek diğer suçlardan dolayı şüphelinin cezalandırılmasını talep etme zarureti hâsıl olmuştur." ifadelerine yer verilmişti. 

Suç duyurusu üzerine soruşturma yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenterler Bürosu, Özgür Özel ve Engin Özkoç’un kamu görevlisine görevinden dolayı alenen hakaret ve iftira suçlarını zincirleme bir şekilde işlediklerine dair fezleke düzenlenmesi için yeterli ve kanuni delilin mevcut olduğu, bu nedenle adı geçen milletvekilleri hakkında Türk Ceza Kanununun hakaret ve iftirayı düzenleyen 125 ve 267. madde hükümleri gereğince takibat yapılabilmesi için Anayasanın 83. maddesine istinaden Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından adı geçen milletvekillerinin yasama dokunulmazının kaldırılması gerektiği belirtilerek, hazırlanan fezlekenin TBMM’ye gönderilmek üzere ilgili soruşturma belgeleriyle birlikte Adalet Bakanlığı’na gönderildiği ifade edildi. 

 

Fahrettin Altun’un avukatı Sezgin Tunç, yasama dokunulmazlıklarının TBMM tarafından kaldırılmasını ve takibata devam edilmesini beklediklerini ve bu sürece eş zamanlı olarak Özgür Özel ve Engin Özkoç hakkında da eylem ve beyanatları nedeniyle ayrıca tazminat davaları açılacağını belirtti.

KAYNAK : DHA

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • meyyid 1 ay önce Şikayet Et
  pek sonuç çıkacağını sanmıyorum.malum 80 darbe anayasası sırf memur korumak için yapıldığından bir şey çıkmaz bu davadan..
  Cevapla
 • Recep 1 ay önce Şikayet Et
  Dokunulmazlıkları kalksa ne olur sonuç sıfır, il başkanının dokunulmazlığı mı var, ne oldu hiç bir şey.
  Cevapla
 • 6565 1 ay önce Şikayet Et
  sonuna kadar yanınızdayız altun hadlerini bilsinler
  Cevapla
 • Hasan 1 ay önce Şikayet Et
  Bu özgür de hiç ahlak denen bir şey yok ağzı çok iyi laf yapıyor ama ne deyim Allah ıslah etsin
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR