Savcı Sayan: Twitter’a Twitvır! diyen annem yine haklı çıktı

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Ankara’da Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü iddia edilen Barış Çakan ile ilgili olayın iddia edildiği gibi ırkçılıkla ilgili olmadığını belirterek, “Provokatörlük yapanlara gereken cevabı vermezsek daha çok Barışlar kaybederiz. Twitter’a Twitvır.! Diyen Annem...(Vır) Kürtçe’de yalan demek. Dün bir daha haklı çıktı” dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 01.06.2020 19:22 GÜNCELLEME 01.06.2020 19:30 SİYASET
Savcı Sayan: Twitter’a Twitvır! diyen annem yine haklı çıktı
Savcı Sayan: Twitter’a Twitvır! diyen annem yine haklı çıktı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde ezan okunduğu sırada yüksek sesle müzik dinledikleri için uyardığı 3 kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Barış Çakan'ın Kürtçe müzik dinlediği için öldürüldüğü iddialarına ilişkin açıklama yapan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, olayın ırkçılıkla bir alakası olmadığını ifade etti.

 

"AĞRILI BARIŞ ÇAKAN OLAYINI AİLESİNDEN NET ÖĞRENDİM"

 

Memleketi Ağrı olan Barış Çakan’ın ailesiyle görüştüğünü söyleyen Sayan, “Ağrılı Barış Çakan olayını ailesinden net öğrendim. Karslı bir arkadaşı sohbet için çağırıyor. Babası namaz vakti olduğu için gitme diyor. Barış ise ‘Baba daha 10 dakika var gelirim’ deyip iniyor. Beraber sohbet ediyorlar. Parkta dolaşırken aracın içinde yüksek sesle müzik dinleyen ve alkollü olduğu söylenen kişilere Barış, ‘Ezan okunuyor kısar mısınız’ diyor. Barış’ın uyardığı 3 kişi, 'Müslümanlığı senden mi öğreneceğiz' deyip Barış’la kavgaya tutuşuyorlar. Yanındaki arkadaşı kaçıyor. Barış aldığı bıçak darbesi ile rahmetli oluyor. Olay budur, provokatörlere inanmayın. Yaşasın kardeşliğimiz” dedi.

"EZANA SAYGISIZLIKTAN UYARMIŞ"

Barış Çakan’ın medyaya yansıtıldığı gibi Kürtçe müzik dinlediği için değil, ezan okunduğu sırada müzik dinleyenleri uyardığı için öldürüldüğünü belirten Başkan Sayan, “Barış kardeşimiz ezan okunurken yüksek sesle Türkçe müzik dinleyenleri ezana saygısızlıktan uyarmış. Müslüman bir Kürdün ezan hassasiyeti sonucu çıkan kavgadaki ölümünü ırkçılığa dayandırarak provokatörlük yapanlara gereken cevabı vermezsek daha çok Barışlar kaybederiz” ifadelerini kullandı.

TWİTTER DEĞİL TWİTVIR.! 

Savcı Sayan sosyal medyada yayılan yalanlarla ilgili "Twitter’a Twitvır.! Diyen Annem...(Vır) Kürtçe’de yalan demek. Dün bir daha haklı çıktı" dedi.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR