40 yıllık soruna 15 günde çözüm

Ordu’da, yaklaşık 40 yıldır kullanımda olan ve çürüdüğü için yıkılma tehlikesi bulunan ahşap köprü artık tarih oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, 15 gün önce, “Çözün” talimatı verdiği ahşap köprü çilesinin son bulması için araç ve yaya geçişini sağlayacak dev bakslar, dere üzerine yerleştirilmeye başlandı.

ABONE OL
GİRİŞ 07.07.2020 19:05 GÜNCELLEME 07.07.2020 19:08 SİYASET
40 yıllık soruna 15 günde çözüm
40 yıllık soruna 15 günde çözüm

Ordu’nun Çaybaşı Taşkesiği ve Ünye Pelitliyatak Mahalleleri, 40 yıldır yaşadıkları tehlikeli yolculuğun sona erecek olmasının mutluluğunu yaşıyor. Taşkesiği ve Pelitliyatak Mahallelerini birbirine bağlayan dere üzerinde bulunan, öğrencilerin okula giderken kullanmak zorunda oldukları, tehlike saçan ahşap köprü çilesi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatıyla tarih oluyor.

 

SORUNLAR BİR BİR ÇÖZÜLÜYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, beraberinde Çaybaşı Belediye Başkanı Hüseyin Semiz ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Altun ile birlikte, Taşkesiği ve Pelitliyatak Mahallelerini birbirine bağlayacak olan dere üzerinde yapılan çalışmaları inceledi. Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, kısa süre içerisinde 40 yıllık bir sorunu çözüme kavuşturacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

BAŞKAN GÜLER TALİMAT VERMİŞTİ

Dere üzerinde güvenli bir geçiş için çalışmaların başladığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Şişman, “Buraya 15 gün önce yaptığımız ziyarette, başkanımız sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’in müjdesiyle gelmiştik. Bizlere köprünün acil olarak yapılması talimatını verdiğini duyurmuştuk. Araç ve yaya geçişini sağlayacak köprü için çalışmaları başlattık. Dev bakslar dere üzerine yerleştirilmeye başlandı. En kısa süre içerisinde, trafiğe açıp, iki mahallenin yıllardır yaşadığı tehlikeli yolculuğa son vermiş olacağız” dedi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Şişman, Taşkesiği ve Pelitliyatak’ı birbirine bağlayan köprü inşaatına ek olarak, yağmur suyu geçişlerini tıkayan ve yollara zarar veren bazı bölgelere de bakslar yerleştirildiğini söyledi.

KAYNAK : İHA
YORUMLAR 6 TÜMÜ
 • Serhat 1 yıl önce Şikayet Et
  Bende ilk sansım orduya boğaz köprüsü yaptılar :D
  Cevapla
 • Mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu kadar basit meseleyi icraat olarak yazdırmışlar. Bunlar Akparti yi bitirme derdindeler. Gören görmeyen köprülü alt üst yapmışlar zanneder.
  Cevapla
 • özkonyalı 1 yıl önce Şikayet Et
  40 yıldır bir hayırsever yokmuymuş köyde veya şehre göç etmiş hemserilerinde
  Cevapla
 • Adem 1 yıl önce Şikayet Et
  Sorun o bakslarla çözülmez biraz ötelenir. 700 sene önce atan nasıl köprüler yapmış bak ibret al daha iyisini yap.
  Cevapla
 • tacettinn 1 yıl önce Şikayet Et
  sercan arkadaş doğru söyledi ayni sekilde bizim köye de Yapilmisti ve büyük bir selde tikandi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR