Meral Akşener'den Ayasofya'ya ziyaret

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni ziyaret etti.

ABONE OL
GİRİŞ 01.08.2020 16:02 GÜNCELLEME 01.08.2020 16:10 SİYASET
Meral Akşener'den Ayasofya'ya ziyaret
Meral Akşener'den Ayasofya'ya ziyaret

Akşener, eşi Tuncer Akşener, oğlu Fatih Akşener ve yeğeni Banu Gürer ile birlikte geldiği Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde namaz kıldı.

 

Yaklaşık yarım saat içeride kalan ve cami çıkışında basın mensuplarına açıklamada bulunan Akşener, mescid namazı kıldıklarını belirterek, "Allah kabul etsin inşallah. Anadolu'nun kapılarını açan Alparslan Han'a, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet Han'a, İstanbul'u, Ayasofya'yı özgürleştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarına dua ettik. Allah'ım kabul eder inşallah." dedi.

Basın mensuplarının bayramlarını da tebrik eden Akşener, caminin açılışına katılamamasına ilişkin soruya, "Karantina sebebiyle. 15 Temmuz programına katılacaktım. Hepimizden test istendi. O arada bir arkadaşımızda çıktı. 15 gün Ankara'da evden ayrılamadım. Bugüne nasipmiş. Biz sadece ailecek geldik. Yeğenim, oğlum, eşim burada. Kıldık namazlarımızı Allah kabul etsin." yanıtını verdi.

 

Akşener ve ailesi, daha sonra Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nden ayrıldı.

KAYNAK : AA

ETİKETLER

YORUMLAR 56 TÜMÜ
 • Vatandaşınız 4 gün önce Şikayet Et
  Türkiye'nin beklediği lider...!
  Cevapla
 • Malazgirt.....71 4 gün önce Şikayet Et
  Meral hanım !!! Koruma Polis'in Korona'dan ne çabuk düzeldi ???
  Cevapla
 • cibali 4 gün önce Şikayet Et
  alpaslan anadolu kapılarını açarken aklında irşad vardı ki fatih hanında keza öyle, peki halifelik kaldırılarak, harfler değiştirilerek, alim yetişen dergahlar kapatılarak, şapka taktırarak, frag giydirerek, Türk ve İslam dünyası ile irtibatımız kesilerek, yalan yanlış tarih öğretilerek, (1923 ten öncesi yokmuş gibi davranılarak) ezanları Türkçe okutarak, camileri ahıra çevirerek, daha sayacak çok şey var bunlarla mı özgürleştirildik, ben buna anca uyanmamak üzere uyuşturulmak derim, şükür ki uyandık.
  Cevapla
 • İrfan Yakupoğlu 4 gün önce Şikayet Et
  Cumhur ittifakına göz kırpıyor
  Cevapla
 • 6363 4 gün önce Şikayet Et
  Ayasofya ya gittiğiniz için oyum size
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR