Erdoğan talimatı verdi: Bir an önce başlasın!

Ankara’da vakalardaki sıçrama İstanbul için de bekleniyor. Toplumda 'cezalar tahsil edilmiyor' algısı nedeniyle son günlerde maske, mesafe ve karantina kurallarını ihlallerin de arttığı belirtiliyor. Bu konuda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilgili bakanlara 'Cezaların tahsili konusunda kesinlikle taviz verilmesin. Bir an önce cezaların tahsili başlasın ki, kamuoyundaki bu yanlış algı giderilsin' dediği öğrenildi.

ABONE OL
GİRİŞ 14.09.2020 15:04 GÜNCELLEME 14.09.2020 15:04 SİYASET
Erdoğan talimatı verdi: Bir an önce başlasın!
Erdoğan talimatı verdi: Bir an önce başlasın!

Alınan tüm tedbirlere rağmen artan koronavirüs vakalarının son dönemde, en fazla aile içi bulaşmalardan kaynaklandığı belirtildi. Sağlık Bakanlığının yaptığı çalışmalarda dışarıda olan aile bireylerinin izolasyon kurallarını ihlal ederek virüsü aile içine taşıdığı tespiti yapıldı. 

 

 

İstanbul başta olmak üzere, büyükşehirlerdeki site ve apartmanlardaki ‘komşu ziyaretleri’ de virüsün bir evden diğer eve taşınmasına sebep oluyor. Sonbaharla birlikte memleketlerinden büyükşehirlerdeki evlerine dönenlerin eş-dost-akraba buluşmalarının da vaka tablosuna olumsuz yansımasından endişe ediliyor.
 
Bu sebeple, Ankara’da vaka sıçramasının, ekim ayı ile birlikte İstanbul ve Marmara Bölgesi’ndeki diğer illerde de yaşanacağı ifade ediliyor. Yapılan değerlendirmelerde “Artık köyünden, memleketinden ve tatilden dönenlerin, hasret gidermek için bir araya gelmemeleriyle ilgili uyarılar yapılmalı” görüşü dile getirildi.
 
65 YAŞ İLE TEMAS KESİLECEK
 
Sağlık Bakanlığı ile diğer ilgili bakanlıkların yaptığı koordinasyon toplantılarında, ağır hasta sayısının azaltılması ve 65 yaş üstündekilerin korunması için bu yaş grubundakiler ile gençlerin temasının mümkün mertebe azaltılması üzerinde duruldu. Banka, AVM ve kamudaki hizmetler için 65 yaş üstüne özel gün veya saatler belirlenmesi önerildi.
 
CEZALARDA TAVİZ YOK
 
Toplumdaki, 'cezalar tahsil edilmiyor' algısı sebebiyle son günlerde maske, mesafe ve karantina kurallarını ihlallerin de arttığı belirtiliyor. Hem Bilim Kurulunda hem de son yapılan kabine toplantısında gündeme gelen bu konuda, Cumhurbaşkanı’nın ilgili bakanlara "Cezaların tahsili konusunda kesinlikle taviz verilmesin. Bir an önce cezaların tahsili başlasın ki, kamuoyundaki bu yanlış algı giderilsin" dediği öğrenildi. 

KAYNAK : Türkiye Gazetesi

ETİKETLER

YORUMLAR 57 TÜMÜ
 • fehmi 1 yıl önce Şikayet Et
  adam ceza makbuzunu yırtıp polis memurunun yüzüne fırlattı bu adam ödermi yazılan cezayı hakaretten bakanlık o şahsa dava açsınki görsün terbiyesizliğinin karşılığını polis görevini yapmasın mı
  Cevapla
 • resi5334 1 yıl önce Şikayet Et
  Maskenin koruduga dair tek bir bilimsel Rapor yokken hatta Maske Kutularının üzerinde virüse karşı koruma saglamaz yazarken açık havada maske takma zorlaması çok Büyük bir hatadır.! Ayrışma yaratır toplumda maskeli maskesizler diye Halbuki biz aynı vatanda yaşayan müslüman kardeş bir Milletiz. Maske Kapalı kalabalık ortamlarda takılsın kuralına göre daha uygun anlamlı mantıklı olur hem denetimide kolay olur.
  Cevapla
 • KAMİL YILDIRIM 1 yıl önce Şikayet Et
  ankarada cankırı caddesinde sabaha kater kaveler açık ve kumar oynanıyor emniyet polis kapatmıyor veçayiçilse ve kumarı neden mühürlemiyor
  Cevapla
 • cengaver 1 yıl önce Şikayet Et
  siz ne maskesinden mesafesinden bahsediyorsunuz yahu misafir geldiğim sivasta cafeler 02.30. - 03.00 kadar açık görüntüde dahil yazmadığım şikayet etmediğim yer kalmadı hiçbir şehir sorumlusunun umrunda değil, bakan kedini yırtsın dursun nafieeeee....
  Cevapla
 • ibrahim Hür. 1 yıl önce Şikayet Et
  devleti yonetenlrr ya memleketin insanın i tanımıyor ysda bsska bir Turkiyede yaşıyor lar ben yaptım pldu zihniyet i artik geçti önce millete imin derler. .
  Cevapla
 • Kaan 1 yıl önce Şikayet Et
  reis, hem ceza yazılsın hemde maske takmayanları karantinaya alın. değilse bile karantinada corona olsunlar. ki anlasınlar olay neymiş. Halkımız bu konuda çok gevşek
  Cevapla
 • Numan 1 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle haklısın kardeşim ,kuralkara uymayanlar karantinaya alınsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR