Son dakika haberi: Erdoğan'dan Wilders'e sert tepki, ABD'ye hodri meydan

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da konuştu. Erdoğan, Hollandalı ırkçı milletvekili Wilders'in hakaret içerikli paylaşımına sert tepki göstererek, "Haddini bileceksin. Faşizm bizim kitabımızda yok. Faşizm sizin kitabınızda var" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, ABD'nin yaptırım tehdidine de, "Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Geç kalma yaptırımlarını yap" sözleriyle tepki gösterdi.

ABONE OL
GİRİŞ 25.10.2020 15:36 GÜNCELLEME 25.10.2020 17:36 SİYASET
Son dakika haberi: Erdoğan'dan Wilders'e sert tepki, ABD'ye hodri meydan
Son dakika haberi: Erdoğan'dan Wilders'e sert tepki, ABD'ye hodri meydan

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya İl Kongresinde konuşma yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

 

Malatya Battal Gazilerin tarih yazdığı şehir. Alparslan'ın gazilerine yoldaş olan; atlarına su, gönüllerine huzur veren şehir. Selçuklu'nun mührünü taşıyan, Yavuz Sultan Selim'le birlik olan şehir. İbn-i Arabilere, Sadreddin Konevilere alevden gönül gibi coğrafyamızı irfanla sulayan nice alimlere kucak açan şehir. 

446 KONUT VATANDAŞA TESLİM EDİLİYOR

Bugün 446 konutu vatandaşlarımıza teslim ediyoruz, kalan konutlar da etaplar halinde teslim edilecek. Elazığ'da ve Malatya'da 9 ay gibi kısa bir sürede vatandaşımıza konutları teslim hale getiren bakanlığımızı ve yüklenici firmayı şahsım ve milletim adına tebrik ediyorum. Depremin yıldönümünde konut inşasını tamamlamış olacağız.

Türkiye'nin demokrasi ve kalkınma mücadelesi uzun ve meşakkatli bir süreci ifade eder. Bir yanda halka rağmen halkçılık, bir diğer yanda güya halkının yanında olduğunu ifade ederken halkının duygularını sömürenler. Milletimizin değerlerine savaş uçanlar darbeler ve ekonomik krizlerle dışarıdan destek aldı. 

WILDERS'E TEPKİ: HADDİNİ BİL

Fransa'nın başındaki zat, yatıyor, kalkıyor Erdoğan'la uğraşıyor. Sen önce kendin nerede olduğuna bak. Bu bir vaka. Kontrolden geçmesi lazım. 

Bir de Hollanda'da milletvekili müsveddesi var. O da kalkmış bizimle ilgili bir şeyler yapıyor. Haddini bil. Kiminle yol yürüdüğünü hiç hesap ettin mi? Haddini bileceksin.

Faşizm bizim kitabımızda yok. Faşizm sizin kitabınızda var. Faşizmi Almanya'da yaşadık, İtalya'da yaşadık, siz onlarla beraber yol yürüdünüz. Ama bizim kitabımızda sosyal adalet var. Ve biz sosyal adaletle yol yürüyoruz. Biz bu yolda yeri geliyor bir avuç ekmeği fakir fukarayla paylaşmasını biliyoruz. 

"OYUNU BOZDUK DİYE BİZİ HEDEF TAHTASINA KOYDULAR"

Dünyayı yaşanmaz hale getiren güçler oyunlarını bozduğumuz için bizi hedef tahtasına koydu.

Fırat'ın doğusunda terör devleti kurma hazırlıkları var. Biz, meşru hükümetin davetiyle Libya'dayız. Suriye halkının davetiyle oradayız. İlla zalim Esed'in davetini beklememize gerek yok. 

"GEÇ KALMA YAPTIRIMLARINI YAP"

Bazı Amerikalılar çıkıyor, İlham kardeşimi arıyor, diyor ki 'Biz sizin yanınızda kimin yer aldığını biliyoruz, Erdoğan var, Türkiye var. Biz Türkiye'ye de yeri gelirse yaptırım uygularız.' Sen kiminle dans ettiğinin farkında değilsin. Yaptırımın neyse geç kalma yap.

Biz sizden (ABD) yıllar önce İHA'ları istedik. Vermediler. Oğul o zaman vardı. En sonunda dayanamadı dedi ki: Hiç olmazsa iki ay kullanmak üzere İHA'lardan verelim. Fakat bu ne yaptı, bizi ev sahibi yaptı. Şimdi bırakın İHA'yı, SİHA'larımız var. Ve bu SİHA'larımız şu anda dünyada örnek konumda. Bazı ülkeler SİHA konusunda önümüzü kesmeye çalışıyor. Ben İHA'yı da SİHA'yı da Akıncı'ya da yapmaya muvaffak olan grubumuzu özellikle şahsım, milletim adına tebrik ediyorum. 

Avrupa'da yükselen ırkçılığı ve İslam düşmanlığını ifşa ettiğimiz için hedef haline getirildik. Daha önce dünyanın dört bir yanında mazlumların yanında yer aldığımızda da benzer saldırılara uğramıştık. Bizim tek gayemiz, inancımız ve tarihimizin bize yüklediği sorumlulukları hakkıyla yerine getirmekti. Bugüne kadar terörle mücadeleden sınır ötesi harekatlara kadar hiçbir konuda milletimizin başını yere eğdirecek bir yanlışımız olmadı. 

KAYNAK : Haber7

ETİKETLER

YORUMLAR 121 TÜMÜ
 • kara 4 ay önce Şikayet Et
  Kapak böyle olur. Büyük lidersin vesselam. Selam durmayanlar da kudursun.
  Cevapla
 • Dolar 5 ay önce Şikayet Et
  Ne oldu bilen varmı vah zavallı Ecevit nekadar da sana zulmettik
  Cevapla
 • Adanalı01. 5 ay önce Şikayet Et
  Sizi Allah için seviyoruz sayın cumhurbaşkanım. Allah doğru yoldan ayırmasın Allah yardımcınız olsun.
  Cevapla
 • Cemalettin 5 ay önce Şikayet Et
  Bir lokma ekmek olsada yeter bize Allah'ın izniyle Allah devletimize zeval vermesin
  Cevapla
 • Kerim 5 ay önce Şikayet Et
  Allah uzun ömürler versin başkanım seni sen olduğun için seviyoruz
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR