Tunç Soyer'in atamasına CHP'de isyan büyüyor: İzmir salak değil!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı’na sosyolog Şevket Meriç’i ataması liyakat tartışması başlattı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.01.2021 10:58 GÜNCELLEME 26.01.2021 11:02 SİYASET
Tunç Soyer'in atamasına CHP'de isyan büyüyor: İzmir salak değil!
Tunç Soyer'in atamasına CHP'de isyan büyüyor: İzmir salak değil!

Soyer’in daha önce Özel Kalem Müdürü yaparak devlet memuru olmasını sağladığı Meriç’in yeni görevine tepki gösteren CHP’nin İl Tarım Komisyonu Başkanı Hatice Uslu, “Belediyede ziraat mühendisi yokmuş gibi Neptün Soyer’in filecisi tarımın başına getirildi” dedi.

Seferihisar'da görev yaptığı dönemde kendisi ve eşi Neptün Soyer'le birlikte çalışan, Açık Öğretim Sosyoloji mezunu Meriç'in bu göreve atanması 'liyakat' tartışması çıkardı. CHP İzmir İl Tarım Komisyonu Başkanı, ziraat yüksek mühendisi Hatice Zeybek Uslu, atamaya ateş püskürdü.

CHP İZMİR İL TARIM KOMİSYONU BAŞKANI'NDAN TUNÇ SOYER'E: İZMİR SALAK DEĞİL

Yeni Asır'a konuşan Uslu, Meriç'in Seferihisar döneminde Neptün Soyer'in hizmetinde çalıştığını iddia ederek, "Bunu hepimiz biliyoruz. Hatta lakabı da 'fileciye' çıkmış bir insan. Sen Büyükşehir'de önceki dönemki İzmir Tarım Modeli'nin yaratıcısı İzmir Tarım Grubu'nu tanımayıp, bu liyakatsiz adamla devam ediyorsan bizim söyleyecek çok sözümüz olur. Sanki belediyede hiç ziraat mühendisi yokmuş gibi Neptün Soyer'in filecisini Tarım Daire Başkanı yaptı. İzmir salak değil. Biz de salak değiliz. Kusura bakmasın ama burası Seferihisar değil" dedi.

Tunç Soyer’in gerçekleştirdiği bu atamaya CHP’ye yakın TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi de tepki gösterdi.

“Ziraat mühendislerini görmezden gelmek, tarımı görmezden gelmektir” başlığıyla yayımlanan açıklamada, “Sayın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımızı, atama ve görevlendirmelerin ehliyet ve liyakate dayalı yapılması ilkesine uygun davranmaya davet ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

ETİKETLER

YORUMLAR 8 TÜMÜ
 • Mizah 1 ay önce Şikayet Et
  CHP liyakat ve ehliyet bu kelimeler yan yana gelmez ki. CHP yalan ve talan bu üç kelime yan yana gelir.
  Cevapla
 • İzmirli 1 ay önce Şikayet Et
  Uyan artık izmir. Olanlar bedavaya seçim kazanmanın sonuçları!!!!
  Cevapla
 • ASILBEY@06ÇUBUK 1 ay önce Şikayet Et
  Neye layıksanız öyle idare edilirsiniz.
  Cevapla
 • hüsnü 1 ay önce Şikayet Et
  bitkilere sosyalleşmeyi öğreterek üretimi artıracaklar. fakat üretim teknikleri neticesinde lbgt li ürünler oluşacak.olsun neticede üretim artmış olacak ya.
  Cevapla
 • Vatandas 1 ay önce Şikayet Et
  Diplomasiz gurescı vakıfbanka yonetıcı atanırken neredeydin HÜSNÜ kardes
  Cevapla
 • DiRiLiŞ 1 ay önce Şikayet Et
  tam izmirlik bir atama olmuş
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR