CHP'de adaylık kapışması

2023 yılındaki cumhurbaşkanlığı seçimlerine uzun bir süre varken, CHP’de başlayan adaylık yarışı devam ediyor. CHP'de öne çıkan isimlerden biri de İBB Başkanı İmamoğlu.

ABONE OL
GİRİŞ 12.09.2021 06:53 GÜNCELLEME 12.09.2021 06:53 SİYASET
CHP'de adaylık kapışması
CHP'de adaylık kapışması

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, son verdiği röportajında cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin, “Şu an benim aklımdan geçen ve amacım, İstanbul’da görevini en iyi yapan bir belediye başkanı olmaktır. Dahası hedefim, İstanbul’da tarihin en başarılı belediye başkanı olmaktır, daha ötesi yok” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun bu sözleri parti içinde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na gönderme yaptığı şeklinde değerlendirildi.

TERS DÜŞMEMEK İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

Kılıçdaroğlu, belediye başkanlarının adaylıklarına ilişkin yaptığı bir değerlendirmede, “İkinci dönem de devam etmeliler” demişti. İmamoğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarıyla kamuoyunda ters düşmemek için bu ifadeleri kullandığı konuşuluyor. Kulislerde, İmamoğlu’nun konuşmasının devamında söylediği, “Birilerinin dediği gibi ‘İstanbul’u alan Türkiye’yi alır’ tezine de damga basmış olacağım. Benim yapmak istediğim budur. İnşallah az önce ifade ettiğim gibi İstanbul’un en başarılı belediye başkanı olurum” cümleleri ile de cumhurbaşkanlığı adaylığına kapıları kapatmama mesajı verdiği ifade ediliyor.

ORTAKLARLA ARAYI TUTACAK

Kulislerde, İmamoğlu’nun geri planda kalarak adaylık çalışmalarını gizli yürüteceği dillendiriliyor. İmamoğlu’nun Millet İttifakı ortakları HDP ve İYİ Parti ile de arayı iyi tutarak adaylık çalışmaları yürüteceği belirtiliyor.

KAYNAK : YENİ ŞAFAK

ETİKETLER

YORUMLAR 14 TÜMÜ
 • Sebahattin 4 ay önce Şikayet Et
  Adayını bile bulamamış bir ittifak seçilirse vay Türkiye'nin halineeee
  Cevapla
 • Kemal 4 ay önce Şikayet Et
  Dönüp duruyorlar. Recep Tayip Erdoğan'ı aday göndersin. Bitsin bu dönüp durmalar.
  Cevapla
 • CAN BAR 4 ay önce Şikayet Et
  Vallahi sıktı bu adaylık muhabbeti Ahanda yazıyorum Her parti adayını çıkaracak RTE ilk turda alacak sonra bunlar da kendince diyecekler ki tek aday olsaydı kazanırdık Oysaki buda onların 5 yıl daha muhalefette kalıp mv maaş larını garantiye almak ve mikserliğe devam etme fırsatı olacak Eko ve diğerleride 1 yıl sonra hüsranı tadacaklar hiç şüphem yok
  Cevapla
 • İsmail 4 ay önce Şikayet Et
  Evet çok başarılısın istanbula gidince gözlerim kamaşıyor yapılan hizmetlerden!
  Cevapla
 • Dolbazlar07 4 ay önce Şikayet Et
  Hiç birinizde de bu ülkeye hayır gelmez. Nokta siz sayın Erdoğan beyin giydigi bir tek pabucu olamazsınız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR