Memleket Partisi'nden CHP'ye 'Hayır' tepkisi

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine "hayır" oyu vereceğini açıklamasına ilişkin açıklama yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.10.2021 19:11 GÜNCELLEME 26.10.2021 19:11 SİYASET
Memleket Partisi'nden CHP'ye 'Hayır' tepkisi
Memleket Partisi'nden CHP'ye 'Hayır' tepkisi

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, CHP'nin Irak ve Suriye tezkeresine "hayır" oyu vereceğini açıklamasına ilişkin, "CHP'nin 'hayır' oyu vermesi, bizim partiden istifa gerekçelerimizi netleştirmiş oluyor." dedi.

Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelebi, ABD'nin Girit'te, Dedeağaç'ta ve güneyde bir kuşatma halinde olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti'ni zorladığını söyledi.

Büyükelçi olayında da bunun görüldüğünü vurgulayan Çelebi, "Emperyalizmin derdi adalet değildir zaten." ifadesini kullandı.

CHP'nin tezkereye "hayır" oyu verecek olmasına tepki gösteren Çelebi, "CHP'nin 'hayır' oyu vermesi, bizim partiden istifa gerekçelerimizi netleştirmiş oluyor... Çünkü 2019'da 'evet' verilmişti. Değişen hiçbir şey yok, sadece 2 yıl faktörü var, iki yıla biz de şerh koyduk. Bir yıl olması daha uygun olurdu ama komple bunun tezkerenin sakatlanması anlamına gelmez. Buna 'evet' verirsiniz şerhinizi koyarsınız." değerlendirmesinde bulundu.

ETİKETLER

YORUMLAR 31 TÜMÜ
 • ayhan 1 ay önce Şikayet Et
  Topunuz Chp de toplanırsınız yine. 2023 te sizin de esameniz kalmaz.Seçmen profiliniz aynı.Ne dinle,ne devletle hiçbir şekilde aidiyet kurma niyeti kalmamış adamların.Bir kısmı ise zaten Türklük ile resmen kavgalı kriptolardan oluşuyor.
  Cevapla
 • ali 1 ay önce Şikayet Et
  chp=hdp=pkk = vatan hainleri ne bekliyorunuz adamlar işlerini yapıyor ama biz bunlara karşı görevimizi yapamiyoruz
  Cevapla
 • KaleliER 1 ay önce Şikayet Et
  Bu gidiş ile 6 ok ve tabela fanatikleri bile bu gemide durmaz aşağı atlarlar benden söylemesi ..
  Cevapla
 • Fehmi 1 ay önce Şikayet Et
  CHP nın kötü niyetini sergiledi. Bir kez olsun iyi niyetli olamadı. Allah islah etsin
  Cevapla
 • Fehmi 1 ay önce Şikayet Et
  CHP artık, Cehalet ve Hıyanet Partisi olmuştur. Bu görüşü çok mantıklı geldi bana. Atatürk'ün kurduğu partinin haline acıyorum. Türkiye yi bölüp parçalamak isteyenler birlikte hareket etmesi bugünkü CHP ye yakışır. Ancak Atatürk'ün kurduğu CHP ye yakışmıyor. Atatürk'ün düşmanlığı yapmış olmazlar mı? Allah şaşırtmasın inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR