AK Parili Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Halkımız siyasi kariyerini bitirecek!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na açtığı davaları geri çekmesine yönelik Kılıçdaroğlu tarafından yapılan açıklamaları değerlendirdi.

ABONE OL
GİRİŞ 22.11.2021 16:32 GÜNCELLEME 22.11.2021 17:16 SİYASET
AK Parili Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Halkımız siyasi kariyerini bitirecek!
AK Parili Dağ'dan Kılıçdaroğlu'na tepki: Halkımız siyasi kariyerini bitirecek!

AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Hamza Dağ ve Ali İhsan Yavuz, AK Parti Genel Merkezi'nde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Hamza Dağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açıklamasıyla ilgili, helalleşmenin iki taraflı kelime olduğunu belirterek "İşin bir tarafı da milletimiz oluyor. Milletimizin CHP'ye ve Kılıçdaroğlu'na yaşatmış olduğu tek üzüntü, seçim akşamları Kılıçdaroğlu'na ve CHP'ye iktidarı vermemiş olmak, seçimi kaybettirmiş olmaktır. Bunun için de milletimizin CHP'den helallik dilemesi diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Bizim toplumda gördüğümüz 18 Haziran 2023'ten sonra milletimiz, Sayın Kılıçdaroğlu'na siyasi ömrünün sonunu getirmek suretiyle helalleşecektir. Çok eskiye gitmenize gerek yok açıkçası yeni zamanlarda yaşanan hadiseler var. AK Partiye oy vermiş öğretmen, polis, çiftçi kim varsa görevini yapan bürokratları tehdit eden bir başkan var" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir’de yapımı tamamlanan 749 konutun teslimini yapacağını ifade eden Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. Dağ,” Biz İzmirli hemşehrilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için yanlarında olduk. İzmir Büyükşehir Belediyesi bir senelik süre zarfında 3 çalıştay, 32 sempozyum yapmasına rağmen halen İzmir Büyükşehir Belediye binasını ne yapması gerektiğine karar vermiş değil. Aradaki iş yapma farkı işte budur” dedi.

"AB GÜNDEMLERİMİZDEN BİRİDİR ANCAK AFRİKA AÇILIMI SÜREKLİ OLARAK ÜLKEMİZE GÜÇ KATMAKTADIR"

Geçtiğimiz günlerde "Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Türk Konseyi Devlet Başkanları 8. Zirvesi'nin öneminin yeterince anlaşılmadığına dikkat çeken Dağ zirveden önemli sonuçlar çıktığını belirterek, katılımcı devletlerin kendi para birimleriyle alışveriş yapmalarının öneminin vurgulandığını ifade etti. Dağ, ”İnşallah güneşin yeniden Doğu’dan doğmaya başlayacağı günler yakındır. AB gündemlerimizden biridir ancak Afrika açılımı sürekli olarak ülkemize güç katmaktadır" dedi.
“CHP hep birilerinden medet umdu şimdi 6 milyon genç oy kullanacak onlardan medet umar gibi bir durumu var” diyen Dağ, ”Kim icraat yapar, kim değer verirse gençlerimiz de onlara dönük bir yaklaşım içinde olacaktır” dedi.

KAYNAK : İHA

ETİKETLER

YORUMLAR 2
  • Fatih 2 ay önce Şikayet Et
    Davalar geri çekilmemeliydi. AK Parti halkın bilgilendirilmesi için çalışmalı. Sahada AK Partili yetkili göremiyoruz.
    Cevapla
  • İzmirli 2 ay önce Şikayet Et
    Geri çekilen dava yok kardeşim dün reisin avukatı açıklama yaptı.
    Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR