Fatih Erbakan'dan alternatif ittifak açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Seçime daha yakın dönemde, 3 ay veya 6 ay kala yeni kombinasyonların, yeni ittifak alternatiflerin ortaya çıkması mümkün." dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 28.11.2021 15:17 GÜNCELLEME 28.11.2021 15:44 SİYASET
Fatih Erbakan'dan alternatif ittifak açıklaması
Fatih Erbakan'dan alternatif ittifak açıklaması

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Elazığ'a gelen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, kentteki bir otelde gerçekleştirilen programda basın mensupları ile buluştu.

Erbakan, Elazığ'da teşkilat mensupları ile başmüşahit eğitim toplantısı yapacaklarını ve sandık teşkilatlanması bakımından parti olarak son derece önem verdikleri programlar gerçekleştireceklerini belirtti.

"Yönetimde adaleti tesis etmek, yaşanabilir Türkiye'nin, yeniden büyük Türkiye'nin ve Türkiye'nin öncülüğünde adil bir dünyanın kurulması maksadıyla 1969'da merhum liderimiz yola çıkarken ortaya koyduğu hedefler doğrultusunda yürüyüşümüze 23 Kasım 2018'de başladık. Milli Görüşün birinci 40 yılında milletimiz, ülkemiz için yapılan efsane hizmetlerin ikinci 40 yılda aynı hızla devam edeceğinin müjdesini vermiş olduk." diyen Erbakan, 900'den fazla ilçede, 81 ilde teşkilatlanmalarını tamamladıklarını belirtti.

Erbakan, resmi üye sayılarının 170 bini aştığını dile getirerek, "Ülke genelinde ıslak imzalı üye formları da hesaba katıldığında yaklaşık 300 bin üyeye ulaşmış durumdayız ki bu 20-30 senelik partilerin ulaşamadığı bir üye sayısıdır." ifadesini kullandı.

"ÜRETİM, İSTİHDAM VE İHRACAT ODAKLI BİR EKONOMİYE GEÇİŞ YAPACAĞIZ"

Son birkaç ayda ülke gündeminin en önemli konularından birinin ekonomideki gelişmeler olduğunu dile getiren Erbakan, şunları kaydetti:

"Türk lirasının değerinin korunması için öncelikli olarak üretim ve ihracatın artırılması gerekir. Bunu Milli Görüş daha 45 yıl önce ağır sanayi hamlesiyle zaten ortaya koydu. Yeniden Refah iktidarında, ilk kurulduğumuz günden beri ifade ediyoruz, borç, faiz, zam, vergi ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat odaklı bir ekonomiye geçiş yapacağız. Bu olmadan zenginleşmek, dış ticaret açığını kapatmak, milli geliri artırmak, Türk lirasının değerini korumak, işsizliğe çözüm üretmek mümkün olmaz. Bunun yanında borç ve faiz ekonomisinden kurtulmak için kaynak üretilecek. İşçiye, memura, emekliye geldiğimiz ilk sene yüzde 70 maaş zammı yapacağımızı, tarım ürünlerinin taban fiyatlarını en yüksek seviyeye artıracağımızı ifade ettik."

"YENİ İTTİFAK ALTERNATİFLERİN ORTAYA ÇIKMASI MÜMKÜN"

Erbakan, sahada yaptıkları çalışmalarda vatandaşın partilerinin herhangi bir ittifak içerisinde yer almasını istemediklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Parti olarak yaptığımız çalışmalarda şahit olduğumuz bizi herhangi bir ittifaka yakıştırmıyorlar. Biz de diyoruz ki öyleyse daha çok çalışalım, daha da teşkilatımızı güçlendirelim ve seçimlere kendi başımıza, kendi ismimizle girelim. Şu anda gönlümüzde yatan asıl isteğimiz budur ama bu tabii ki hiçbir şekilde ittifak yapmayacağız deyip, bir kırmızı çizgi çekmek manasına gelmiyor. Seçime daha yakın dönemde, 3 ay veya 6 ay kala yeni kombinasyonların, yeni ittifak alternatiflerin ortaya çıkması mümkün. Yeni partiler kuruluyor, mevcut partilerde, mevcut ittifaklarda birtakım değişiklikler olması mümkün. Bu tabloyu o zaman değerlendirip teşkilatlarımızla, yetkili kurullarımızla da istişareler yapıp bir karar verilecek."

KAYNAK : AA
YORUMLAR 45 TÜMÜ
 • SARIÇİÇEK 7 ay önce Şikayet Et
  Rahmetlinin kemiklerini sızlatma oglum akıllı ol..
  Cevapla
 • bu vatanın delisi 7 ay önce Şikayet Et
  Babası çok Büyük adamdı Rahmetli. Mirasını yiye yiye bitiremediler. O zamanki duruşu olmasaydı şimdi kimse bunların yüzüne bakmazdı. O üyeler senin peşinden gelmiyor muhterem!!!
  Cevapla
 • mustim 7 ay önce Şikayet Et
  Bakın, Rahmetli Baban "islam" davası için yola çıktığında, Almanya da her yıl, Ailece 4 maaşımızı bağışlardık. Ne zaman ki, alnın terlemeden 19-20 yaşında seni Ankara da Mercedes Cabrio ile (fiyatı 250 bin Mark idi) gördüm, yolumuz değişti! Reis Erdoğan ile, topunuzu eze eze, geleceğe mührümüzü vuracağız! Sütoğlan seni!
  Cevapla
 • A. Gönültaş 7 ay önce Şikayet Et
  dolar kurunun sadece 1 ayda 9,50 den 13,45 i görmesi nedeniyle maalesef enflasyonda patlama olacak. bugün ki fiyatlara + en az % 25 daha zam gelecek. muhalefetin ekmeğine yağ sürüyor bu gidişat. biz burda binlerce yorumda yapsak boş biliyorum. Erdoğanın acilen bir dur demesi lazım bu gidişata. zararın neresinden dönülürse kardır.
  Cevapla
 • ali 7 ay önce Şikayet Et
  Kıvırıpdurmada git ait olduğun şer ittifakına. Çakma milli görüşçüler. Babanın intikamını bu iktidar aldı. Sen hala babana eziyet edenlere laf edemedin korkak.
  Cevapla
 • refah biz varız 7 ay önce Şikayet Et
  "bak hukuk seni mahkum etti. sen önce kayıp 1 trilyonun hesabını ver" diyen mi aldı intikamını acaba. önce ne yazdığını sonra haddini en sonunda da kime ve neye hizmet ettiğini yazarken iyi düşün.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR