Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'dan dudak uçuklatan zam teklifi

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bugün Türkiye'nin dört bir yanında Milli Görüşe ve Necmettin Erbakan'ın başbakan olduğu döneme çok büyük bir özlem olduğunu söyledi.

ABONE OL
GİRİŞ 12.12.2021 22:00 GÜNCELLEME 12.12.2021 22:11 SİYASET
Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'dan dudak uçuklatan zam teklifi
Yeniden Refah lideri Fatih Erbakan'dan dudak uçuklatan zam teklifi

Erbakan, partisinin Burdur Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen Burdur İl Başkanlığı 1. Olağan Kongresi'nde, Türkiye'yi karış karış gezdiğini, insanların dertlerini dinlediğini belirtti.

Asgari ücretliye, memure, emekliye en az yüzde 70 maaş zammının yapılması gerektiğini söylediklerini aktaran Erbakan, bu yapıldığında bugün asgari ücretin 5 bin lira seviyesine çıkacağını dile getirdi.

Erbakan, her sene ithalatın ihracata 50- 60 milyar dolar fark attığından dövizin yükseldiğini, döviz yükselince fiyatların, enflasyonun patladığını, stokçuluğun ortaya çıktığını kaydetti.

"Bugün Türkiye'nin dört bir yanında Milli Görüşe ve Erbakan hocamızın başbakan olduğu döneme çok büyük bir özlem var." diyen Erbakan, şöyle konuştu:

"Esnafıyla, çiftçisiyle, emeklisiyle, memuruyla, sağcısıyla, solcusuyla, dindarıyla, laikiyle, nereye gidersek gidelim, 'Hay Allah Erbakan hocadan razı olsun, o 11 aylık başbakanlık dönemini mumla arıyoruz, özlem duyuyoruz.' diyorlar. Biz de bu tabloyu gördüğümüz zaman diyoruz ki bu millet Çin modeli değil, Milli Görüş modeli istiyor. Artık o zaman yeniden Milli Görüş, yeniden Refah vakti, yeniden bolluk ve bereket vakti gelmiştir diyoruz. Malum muhalefetin içinde 28 Şubat'ta tanklara selam duranlar var. Eğer Milli Görüşü, Yeniden Refahı seçmezsek, yağmurdan kaçarken doluya tutulmuş oluruz."

Tek adayın yer aldığı kongrede, Ercan Koğu İl Başkanı görevine seçildi.

KAYNAK : AA
YORUMLAR 166 TÜMÜ
 • neco 6 ay önce Şikayet Et
  Bekara Hanım boşamak kolay....
  Cevapla
 • Can Polat 6 ay önce Şikayet Et
  Merhum Erbakan hocamizi geç bulduk geç anladık çabuk kaybettik ömrü muhalefette gecti, insaallah O'nun gibi ferasetli olan oğlunun kıymetini tez anlar çabuk bulur ömrü hizmette gecer..
  Cevapla
 • Emre 6 ay önce Şikayet Et
  Allah aşkına neye göre belirledi bu zammı? Siyasetçiler gelişi güzel konuşmasın lütfen bu hem ülkemize zarar veriyor hem de insanımıza. boş yere konuşmasın. Zaten tükenmiş enerjisi bu yaşta konuşmaya takati yok. Bir de bunun için nükleer enerji santrali kurdurtmayin.
  Cevapla
 • Nurhayat 6 ay önce Şikayet Et
  Necmettin Erbakan hocayı saygı ve minnetle anıyoruz. Allah Rahmet Eylesin mekanı cennet olsun inşallah,, onun gibisi zor gelir
  Cevapla
 • Özeleştiri 6 ay önce Şikayet Et
  Necmettin Erbakanın gittiği yoldan gidemeyen, gitmeyede niyeti olduğu görülmeyen, Cahape bin değirmenine su taşıyan, yolunu kaybetmiş bir kişi. Çok yazık emeklere...
  Cevapla
 • Ahmet soruklu 6 ay önce Şikayet Et
  Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış .tayibi kim tanıyordu.bak dünya tanıyor fatih bey neden olmasın destekliyorum bu ülkeye havuz sistemi şart kimse yetimin yoksulun parasını harvurup savuramaz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR