Ali Babacan ittifak ve adaylık için ön koşulunu açıkladı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, seçim ittifakı ve ortak cumhurbaşkanı adayı konusundaki ön koşulunu "geçiş süreci üzerinde mutabakat sağlanması" olarak açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 30.12.2021 16:25 GÜNCELLEME 30.12.2021 16:26 SİYASET
Ali Babacan ittifak ve adaylık için ön koşulunu açıkladı
Ali Babacan ittifak ve adaylık için ön koşulunu açıkladı

Babacan, "Geçiş sürecinde anlaşalım, nasıl işleyeceğine karar verelim, bu geçiş sürecine göre nasıl bir aday profili gerekiyor, onu da konuşalım. Eğer bu konularda da ortaklaşabiliyorsak, belki ittifak konusunu o noktada değerlendirmek mümkün olabilir" dedi.

Geçiş süreci mutabakatını çok önemsediklerini vurgulayan Babacan, "geçiş sürecinde ihtilaf çıkabilir endişesi" nedeniyle henüz herhangi bir ittifak içinde yer almadıklarını söyledi.

Babacan, "Genişletilmiş parlamenter sistem önerisini 6 siyasi parti lider beraber mi açıklayacaksınız? Var mı bir takvim?" sorusuna şu cevabı verdi:

Henüz bir takvim yok ama Ocak ayı içerisinde olur diye bekliyorum. Çalışma bitti, son dakika bir aksilik çıkmazsa açıklanır. En son dijital ortamda 6 arkadaşımız toplanacaktı son rötuşlar için, aksilik olmazsa taslak tamam. Bu taslak her partinin kendi içinde değerlendirilecek.

 

KAYNAK : BBC
YORUMLAR 62 TÜMÜ
 • SEN 4 ay önce Şikayet Et
  Parti adını DAVA koyacaktın ki her seferinde davanı sattığın hatırlansın.
  Cevapla
 • Mustafa 4 ay önce Şikayet Et
  Harbi sana oy veren insana şaşarım sen ülkenin en zirvesine çıktın ve davanı sattın şimdi pkk ya köle olmaya çalışıyorsun. Bunu herkes biliyor
  Cevapla
 • Nurettin kaptan 4 ay önce Şikayet Et
  Ali Babacan iyi Bi tucardir iyi satar
  Cevapla
 • Neco 4 ay önce Şikayet Et
  6 ortak arkadaşınızın en başındaki abd Ankara büyükelçisi mi
  Cevapla
 • Türkiye 4 ay önce Şikayet Et
  Öyle olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR