Fatih Erbakan'dan muhalefete tepki: Tutturmuşlar parlamenter sistem

Fatih Erbakan, muhalefet partilerinin "parlamenter sistem" çağrılarına tepki göstererek, "Gece gündüz tutturmuşlar, 'Parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem.' diye. Sanki bütün dertlere deva olacakmış gibi" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 23.01.2022 17:30 GÜNCELLEME 23.01.2022 17:38 SİYASET
Fatih Erbakan'dan muhalefete tepki: Tutturmuşlar parlamenter sistem
Fatih Erbakan'dan muhalefete tepki: Tutturmuşlar parlamenter sistem

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Gece gündüz tutturmuşlar, 'Parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem.' diye. 'En güçlü parlamenter sistem, parlamenter sistem, parlamenter sistem.' diye. Sanki bütün dertlere deva olacakmış gibi." dedi.

Partisinin "Anadolu Buluşmaları" programı kapsamında Gümüşhane'ye gelen Erbakan, kentteki restoranda basın toplantısı düzenledi.

Erbakan, muhalefet partilerinin sistem değişikliği ısrarını eleştirerek, "Bu iktidar gidiyor. Peki iktidar gidiyor da yerine ne getireceğiz? Bu, malum her gece televizyonlarda, gazetelerde çıkan muhalefet partilerini mi getireceğiz? Sakın ha sakın. İşte görüyorsunuz, gece gündüz tutturmuşlar, 'Parlamenter sistem, güçlendirilmiş parlamenter sistem.' diye. 'En güçlü parlamenter sistem, parlamenter sistem, parlamenter sistem.' diye. Sanki bütün dertlere deva olacakmış gibi." ifadelerini kullandı.

"Melese sistem meselesi değil, mesele zihniyet meselesidir." diyen Erbakan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siz önce millet zihniyetiyle gelmezseniz, siz Milli Görüş zihniyetiyle gelmezseniz, hangi sistemi getirirseniz getirin, milletin derdine derman olmanız mümkün olmaz ama tutturmuşlar, 'Parlamenter sisteme geçeceğiz, her şey güllük gülistanlık olacak.' Başka bir şey konuştuklarını görüyor musunuz? Bu ülkenin bu ekonomik buhranından çıkması için bir kaynağı nereden bulacağına ilişkin herhangi bir tanesi bir şey söyleyebiliyor mu? Hayır. Bu ekonomiyle ilgili, dış politikayla ilgili, Güneydoğu sorunuyla ilgili adam akıllı somut bir çözüm önerisi ortaya koyabiliyorlar mı? Hayır. Peki daha önce gelip işbaşına bu ülkeyi düze çıkardıklarına dair ellerinde bir referans var mı? İş bitirme belgeleri var mı? Hayır. Tam tersine pek çoğu daha önce gelmişler ve iş batırma belgeleri var. Gelmişler, bakanlık yapmışlar, başbakanlık yapmışlar, iktidar ortağı olmuşlar, iktidar olmuşlar ama milletin derdine derman olamamışlar."

"TÜRK SİYASETİNDE YENİ BİR ÇIĞIR AÇACAĞIZ"

Erbakan, Yeniden Refah Partisi olarak Türk siyasetinde yeni bir çığır açacaklarını söyledi.

"İktidarın yanlışına 'Yanlış', doğrusuna da 'Doğru' diyoruz." ifadesini kullanan Erbakan, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Ama aynı zamanda muhalefetin de yanlışına 'Yanlış' diyoruz ve tek çarenin, çözümün geçmişte de olduğu gibi bugün de Milli Görüş olduğunu, Yeniden Refah Partisi olduğunu söylüyoruz. Bu malum muhalefetin herhangi bir şey verebilmesi mümkün değil. Bir 5 sene, bir 10 sene daha kaybetmemize yol açar ki bizim ülke olarak, millet olarak 5 hafta, 10 hafta kaybetmeye tahammülümüz yok. Bu millet bundan böyle Çin modeli değil, Milli Görüş modeli istiyor. Bundan böyle Milli Görüş'ün vakti gelmiştir. Yeniden Refah Partisinin vakti gelmiştir."

Fatih Erbakan, daha sonra partisince Atatürk Kültür Merkezi'nde basına kapalı gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

KAYNAK : AA
YORUMLAR 5
 • Faruk 5 ay önce Şikayet Et
  Fatih ERBAKAN dürüst ve akıllı bir lider sadece Türkiye değil ,dünyada onu tanıyacak 7 milyar insanın kurtuluşu olacak
  Cevapla
 • ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  valla oylarımız senin . nede olsa erbakan markasındansın en iyisini yine sen yaparsın. allah yolunu açık etsin
  Cevapla
 • Milli 5 ay önce Şikayet Et
  İşte Erbakan farkı !
  Cevapla
 • Ahmet 5 ay önce Şikayet Et
  Maval okuma kardeş tarafını seç.
  Cevapla
 • Adam seçer 5 ay önce Şikayet Et
  Rabbim istikametten ayirmasin vatani icin dini icin dsrtlenen adam gibi adam
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR