Ahmet Türk: Kürtler Mansur Yavaş'a oy vermez, İmamoğlu çift dil kullanıyor

Eski HDP'li milletvekili ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk, Kürt seçmenin Mansur Yavaş'a oy vermeyeceğini söyledi. Türk ayrıca, İBB Başkanı İmamoğlu'nun çift dil kullandığına dikkat çekti.

ABONE OL
GİRİŞ 14.05.2022 11:35 GÜNCELLEME 14.05.2022 11:35 SİYASET
Ahmet Türk: Kürtler Mansur Yavaş'a oy vermez, İmamoğlu çift dil kullanıyor
Ahmet Türk: Kürtler Mansur Yavaş'a oy vermez, İmamoğlu çift dil kullanıyor

Türkiye siyasetinde uzun yıllar Kürtlerin önemli bir temsilcisi olan eski HDP milletvekili ve yerine kayyım atanan Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Ahmet Türk, siyaset gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Independent Türkçe'den Faik Bulut'a konuşan Ahmet Türk'e, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın cumhurbaşkanı adayı olması durumunda Kürtlerin desteğin alıp alamayacağı sorusu yöneltildi. Türk, bu soruya "Mansur Yavaş'ın aday olması halinde Kürtlerin ona oy vereceklerini sanmıyorum" yanıtını verdi.

AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Mansur Yavaş'a sert sorular: Ringden kaçıyor!AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Mansur Yavaş'a sert sorular: Ringden kaçıyor!

"İMAMOĞLU ÇİFT DİL KULLANIYOR"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da konuşan Türk, "İyidir, hoştur, lakin başkan seçildikten sonra gittiği Diyarbakır'da bölge halkına seslendiği konuşmalarıyla son Rize konuşması arasında dağlar kadar fark var. Bu tür çift dil kullanmanın hangisi doğru?" diye sordu.

Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: İmamoğlu işine kilitlensin!Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama: İmamoğlu işine kilitlensin!

"KÜRTLER OLMADAN MİLLET İTTİFAKI KAZANAMAZ"

Oy aritmetiğiyle ilgili değerlendirmeler de yapan Ahmet Türk, "Kürtler olmadan, Millet İttifakı'nın seçimleri kazanamayacağı açıktır. 5 Bu dinamik salt sandığa gitmek için değil, mevcut iktidar sonrasında hayatın her alanına aktif katkıda bulunmak için de gereklidir" ifadelerini kullandı.

KAYNAK : INDEPENDENT TÜRKÇE
YORUMLAR 194 TÜMÜ
 • sezayi 1 hafta önce Şikayet Et
  pkk-pyd-daeş sevicileri 6+1 ler.kürt kardeşlerimizi ağzınıza almayın.sandığa gömüleceksiniz.
  Cevapla
 • Okur 1 hafta önce Şikayet Et
  Siz zilket ittifakina oylari atin ik darbeyi ziller ittifaki kirtlere vuracak bunu unutma ahmet turk
  Cevapla
 • Ayışığı 1 hafta önce Şikayet Et
  Yani biliyoruz CHP sizin yuvaniz olmuş aba altından sopa gösteriyorsunuz da bunu MHP AKP seçmeni yer mi.
  Cevapla
 • Trm 1 hafta önce Şikayet Et
  Hdp axık acık diyo kucaktasınız ben nedersem o
  Cevapla
 • İnsanı seven 1 hafta önce Şikayet Et
  . Siyasi çeteleri alkışlamayız, istiklal ve istikbaline sahip çıkanlarla beraber yürürüz her defasında ülkesini şikayet eden, "varlıklarını yabancı büyük elçilerin gölgesi altınada geçiren sığınmacı gayesiz, basiretsiz gereksiz, akıl tutulması yaşayan, misyonsuz, grup ve gruhla işimiz olmaz olamaz. Kendilerine hayri yok ki bu millete bu vatana hayrı olsun. ben hemi vallah!! hemi billah!! hemi tallah!!! vatanımı, milletimi, bayrağımı, ayırım yapmadan nsanımı seviyorum. Çünkü yaratılanı severim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR