AK Parti'den 265 günlük araştırma: Kılıçdaroğlu hiç "FETÖ" demedi

AK Parti, Kılıçdaroğlu'nun 10 aydır yaptığı yaklaşık 400 konuşmayı inceledi. Araştırmada, Kılıçdaroğlu'nun 265 gündür bir kere bile "FETÖ" demediği görüldü.

ABONE OL
GİRİŞ 22.09.2022 19:11 GÜNCELLEME 22.09.2022 20:30 SİYASET
AK Parti'den 265 günlük araştırma: Kılıçdaroğlu hiç "FETÖ" demedi
AK Parti'den 265 günlük araştırma: Kılıçdaroğlu hiç "FETÖ" demedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili FETÖ'yü rahatsız eden bir açıklama yapmış, kısa sürede açıklaması CHP'nin resmi hesabından silinmişti.

265 GÜNLÜK KONUŞMASI İNCELENDİ

AK Parti, Kılıçdaroğlu'nun 1 Ocak 2022'den bugüne kadarki süreçte yaptığı yaklaşık 400 açıklamayı inceledi. 

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Ömer Arvas, 10 aylık araştırmanın sonuçlarını paylaştı. 

KILIÇDAROĞLU 10 AYDIR HİÇ "FETÖ" DEMEDİ

"KHK'lıların hepsini görevlerine iade edeceğini" belirten Kılıçdaroğlu'nun 10 aylık süreçte "FETÖ" kelimesini kullanmadığına dikkati çeken Arvas, "Bu tesadüf değil. Hatırlarsanız firari FETÖ'cüler, 'FETÖ kelimesini kullananlar soykırım suçuna ortaktır' tehdidinde bulunmuştu" ifadelerini kullandı. 

"FETÖ'YLE HELALLEŞİYOR"

Kılıçdaroğlu'nun FETÖ'nün kaset kumpasıyla CHP Genel Başkanı olduğuna işaret eden Arvas, CHP liderinin FETÖ'yle helalleştiğini söyledi. Arvas, Kılıçdaroğlu'nun söylem değişikliğini şöyle değerlendirdi: 

"Bu helalleşme ihanetinin arkasında yatan tek sebep FETÖ’cülerin oyunu alabilmek değil.

Geçtiğimiz aylarda çeşitli CHP’li isimlerin dile getirdiği “Cumhurbaşkanı adayı ulusal ve uluslararası karar vericilerin işaret edeceği bir insanı yapacaklar" itirafı bu adımdan ayrı düşünülemez."

Kılıçdaroğlu, 'FETÖ'ye terörist diyemem' diyen askeri öğrenci ve annesiyle buluştuKılıçdaroğlu, 'FETÖ'ye terörist diyemem' diyen askeri öğrenci ve annesiyle buluştu

Kılıçdaroğlu, KHK açıklamasıyla FETÖ'ye umut verdiKılıçdaroğlu, KHK açıklamasıyla FETÖ'ye umut verdi

Kılıçdaroğlu FETÖ'nün girdabına giriyorKılıçdaroğlu FETÖ'nün girdabına giriyor

"GÖZÜ KARARMIŞ İSİMLERİN ADIMLARI MİLLİ GÜVENLİĞİ TEHDİT EDİYOR"

"FETÖ’nün Türkiye’ye ihanetleri karşılığında ABD’de bazı çevrelerde elde ettiği ilişkileri bir güç olarak Kılıçdaroğlu’na kabul ettirdiği çok açık" diyen Arvas, "Erdoğan karşıtlığından gözleri kararmış isimlerin attıkları adımların milli güvenliği tehdit ettiğine" vurgu yaptı. 

"PKK" DEMEYİ DE BIRAKTI

Arvas'ın paylaştığı diğer bilgi de dikkati çekti. Buna göre, CHP lideri geçtiğimiz yıla kadar PKK'yı lanetlese de bu yılki konuşmalarında da PKK kelimesini kullanmamaya başladı.

Arvas, değerlendirmelerini şu soruyla noktaladı: 

"Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda alakalı alakasız pek çok konuda vaatlerde bulunan Kılıçdaroğlu’nun FETÖ ile mücadele konusunda bir açıklamasını hatırlayan var mı?"

KAYNAK : HABER7
İbrahim Can Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - İbrahim Can
YORUMLAR 118 TÜMÜ
 • Antepli 1 hafta önce Şikayet Et
  Niye fetö desinki bu mal kendiside onlardan değilmi onların öne sürdüğü piyonlardan biri
  Cevapla
 • S.E 1 hafta önce Şikayet Et
  Fetö bu ülkede soykırım yaptı.işkence yaptı.Birdaha ülkemize dönemesinler.yardakçılarıda defolup gitsin.hain uşaklar.vatansızlar.kimliksizler.iğrenç bukalemunlar.
  Cevapla
 • Reisx 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah Bukalemunu kendini diğer yırtıcı hayvanlardan korusun diye çok büyük özelliklerle yarattı. İnsan oğlu ise bu mübarek hayvanın özelliklerini, o hayvandan çok daha iyi bir şekilde kullanmayı öğrendi. Bir insan bukalemun dan daha hızlı renk değiştirip, kılıktan kılığa, renkten renge girmeyi nasıl başarır çözmek için bilim insanı olmak gerekir.
  Cevapla
 • ervan 1 hafta önce Şikayet Et
  ey akparti işte böyle siyaset söylemi üretin, elazığ chpkk yı çarptı sürekli millete hatırlatın. ayrıca hizmetlerin dökümünü görsellerini listesini de artık tv lerde ve sosyal medyada kent panolarında sürekli döndürün durun. her şehre yapılanı o şehrin insanının gözüne sokun artık yatmayın yahu
  Cevapla
 • Alper Tunga 1 hafta önce Şikayet Et
  KK'nın ipleri kimin elinde ? o yüzden diyemez ..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR