CHP'li Atılgan: Oyumu Erdoğan'a vereceğim

"Kılıçdaroğlu'nun son çırpınışları ama seçilemeyecek. Sadece kendini değil, partiyi de bitirdi" diyen Eski CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, ilk turda olduğu gibi ikinci turda da oyunu Erdoğan'a vereceğini açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 26.05.2023 08:38 GÜNCELLEME 26.05.2023 12:36 SİYASET
CHP'li Atılgan: Oyumu Erdoğan'a vereceğim
CHP'li Atılgan: Oyumu Erdoğan'a vereceğim

Eski CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan, Sabah gazetesine konuştu. İlk turda oyunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a verdiğini söyleyen Atılgan, ikinci turda da tercihinin Erdoğan olacağını kaydetti.

"Kılıçdaroğlu ve ekibi sanki CHP'yi bitirmeye ant içmiş gibi davranıyor" diyen Eski CHP Kadın Kolları Genel Başkanı, "İttifak adı altında olmayacak partilerle aynı masaya oturdu. Partiye emek verenleri listeye bile almadı, onun yerine tepeden inme kişileri aday gösterdi. Neresinden tutsanız elinizde kalır. Koltuğunu bırakmamak için bol keseden vekillik dağıttı. Sonuç fiyasko. CHP'lilerin umutlarıyla oynadığı yeter artık" dedi.

Eski CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Deniz Pınar Atılgan

"İKİNCİ TURDA DA ERDOĞAN'A VERECEĞİM"

Kendisi gibi hayal kırıklığına uğrayan çok sayıda insan olduğunu söyleyen ve başarısızlıklarını "oylar çalındı" kılıfıyla kapatmaya çalışmalarını "gülünç" bulduğunu belirten Atılgan, "Erdoğan ile aranda 2,5 milyon oy farkı var. Yenildiğinizi kabul edin. Bakın gençliğimden beri CHP'liyim. Partim için yıllarca emek verdim, ter döktüm. Çok önemli görevlerde de bulundum. Partime böyle bir Genel Başkan hiç yakışmıyor. Ben ilk turda Recep Tayyip Erdoğan'a oy verdim. İkinci turda da oyumu Erdoğan'a vereceğim" ifadelerini kullandı.

"KILIÇDAROĞLU'NUN SON ÇIRPINIŞLARI"

İlk turda HDP seçmeni, ikinci turda milliyetçi seçmen için atılan adımlara değinen Atılgan, sözlerini, "14 Mayıs öncesi HDP seçmenini yanına çekmek için her şeyi yaptı. Baktı ki yetmiyor oyları, şimdi milliyetçi bir ağız ile konuşuyor. Bu tavrı bile samimiyetten ne kadar uzak olduğunu gösteriyor. Bir eliyle barış işareti yapıyor, diğer eliyle bozkurt işareti yapıyor. Seçmen buna kanar mı? Kılıçdaroğlu ve ekibi bence bir an önce CHP'den gitmeli. İkinci turdan sonra zaten gitmek zorunda kalacak. Partimiz sahipsiz değil. Atatürk'ün partisinin geldiği noktaya bak. Hırsından Muharrem İnce'yi bile harcadı. Herkesle ittifak yaptı ama CHP'nin öz evladını dışladı. İnce'yi kaset komplosu ile saf dışı bıraktılar. Bir de çıkıp 'İnce'ye yapılan çok yanlıştı' diyor, kimse bu açıklamasını inandırıcı bulmuyor. Kılıçdaroğlu'nun son çırpınışları ama seçilemeyecek. Sadece kendini değil, partiyi de bitirdi. İçim sızlıyor, yazıklar olsun" diyerek sonlandırdı.

Erkan Talu Haber7.com - Dış Haberler Editörü
Haber 7 - Erkan Talu

Editör Hakkında

Elazığ'da doğan Erkan Talu; ilk, orta ve lise öğrenimini Ayvalık'ta tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi, "Sanat Tarihi" bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında gazetecilik üzerine çok sayıda eğitim alıp okumalar yaptı. Habercilik kariyerine "muhabir" olarak Kanal 7'de başladı. Kanal 7'de hem iç hem de dış basını takip eden ekipte yer alarak "Ana Haber"e bültenler hazırladı. Kanal 7'de çalıştığı dönemde, Ülke TV için haberin yanı sıra VTR, DSF ve program içerikleri üretti. 2017 ortasında Haber7'ye geçti. Kariyerini, "Haber7 Dış Haberler Editörü" olarak devam ettiriyor.
YORUMLAR 208 TÜMÜ
 • dogukan 10 ay önce Şikayet Et
  Samimi olarak M.K. ATATÜRK'ü seven kim varsa M.K. ATATÜRK'ün kurmuş olduğu CHP'den uzaklaştırdı. FETÖ ile birleşti DENİZ BAYKAL'ı ekarte etti. Yetmedi tek rakibi MUHARREM İNCE'ye aynı kumpası düzenledi. MUHARREM İNCE'nin beyanlarından anlaşılan bu. Sıra sende KILIÇDAROĞLU şöyle düşünün; Yasayı çıkaran O 10 AYLIK TORUNU SİGORTA YAPAN kızını suçlaması neler yapabileceğini gösteriyor !
  Cevapla
 • Hüseyin 10 ay önce Şikayet Et
  Bu Kılıçdaroğlu'nu göndermek bize farz oldu. Seçim öncesinde kalp yapıyordu, şimdi herkese ahlak dağıtmaya kalkıyor. Yeter artık yapamıyorsun bırak git.
  Cevapla
 • Misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Gerçek Atatürk cünun çok özelliği vardır ama en temeli milliyetçiliktir. Bu toplumla birleştiği en temel husustur. Bu husus Atatürk cüleride Erdoğan'ın safında toplayacak. Erdoğan AP+MHP+CHP tabanını bir araya getirdi, dahada getirecek. Büyük Turkiye için başka yol yok.
  Cevapla
 • Kamil İlbey 10 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu istifa etmemek için direniyor, bahaneler üretiyor.
  Cevapla
 • Aydın Çetin 10 ay önce Şikayet Et
  Atatürkçü CHP kanadında ağır toplardan bir grup sandığa gitmeyerek Kılıçdaroğlu diktatörlüğüne son vererek Çare Sarıgül demeye hazırlanıyor... çok yakında.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR