İYİ Partili Hatipoğlu’ndan ittifak çıkışı: AK Parti ve MHP ile ittifak olabilir!

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, yerel seçimle ilgili "Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP olabilir" dedi.

ABONE OL
GİRİŞ 19.09.2023 00:19 GÜNCELLEME 19.09.2023 00:19 SİYASET
İYİ Partili Hatipoğlu’ndan ittifak çıkışı: AK Parti ve MHP ile ittifak olabilir!
İYİ Partili Hatipoğlu’ndan ittifak çıkışı: AK Parti ve MHP ile ittifak olabilir!

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu, katıldığı TV100 canlı yayınında yerel seçimle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"İYİ PARTİ’NİN DE KURULUŞ FELSEFESİ KENDİ DÜSTURU ŞEKLİNDE İKTİDAR OLMAKTIR"

İYİ Parti'ye ilişkin Hatipoğlu "İYİ Parti’nin varlık sebebi birçok programda tartışıldı kuruluş felsefesine aykırı dediler. Hiçbir partinin kuruluş felsefesi iktidara muhalefet etmek ürerinde değildir. İYİ Parti’nin de kuruluş felsefesi kendi düsturu şeklinde iktidar olmaktır. İktidar olmak için de her seçimde iddialı bir biçimde kendisi ya da kendisine yakın gördüğü partilerle ittifak yapmaktır." diye konuştu. 

"BİZ AYNI TABANDAN OLAN PARTİLER NEDEN BİR ARAYA GELEMİYORUZ?"

Hatipoğlu "Sayın Genel Başkanla dönem dönem bir araya geliyoruz ama bunun üzerinde çok fazla durmadık. Çünkü zaten aşikâr olan bir konunun tekrar tekrar gündeme gelmesi tartışılması bana enteresan geliyor. Türkiye’de böyle şeyler olabiliyor ise biz aynı tabandan olan partiler neden bir araya gelemiyoruz? Ben olsun diye söylemiyorum ama olmasını dillendirdiğim zaman insanlar neden bu kadar alınıyor veya tepki veriyor?" dedi. 

"AK PARTİ-MHP İLE İTTİFAK OLABİLİR"

İttifakla ilgili Hatipoğlu "Biz Eskişehir’de de diğer illerde de seçim döneminde CHP’li beraber ittifak yaptığımız arkadaşlardan ciddi sıkıntılar yaşadık. Mesela Eskişehir’de ‘İYİ Parti milletvekili çıkaramıyor oyunuz boşuna gitmesin gelin CHP’ye oyunuz verin’ diye çalışmalar yapılmış. Ben kesinlikle Eskişehir’de CHP ile ittifak yapılması taraftarı değilim. Ama tabii ki bir sağ parti ile belirli prensiplerde biz ittifak yapabiliriz. AK Parti, MHP, Saadet partisi olabilir." şeklinde konuştu. 

Ayşe Tan Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ayşe Tan

Editör Hakkında

1990 yılında İstanbul’da doğdu. Meslek hayatına Aydın Doğan Anadolu İletişim Meslek Lisesi’nde Gazetecilik bölümü okuyarak başladı. İlk stajını Hürriyet Gazetesi’nde yaptı. Üniversiteyi ise İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Yayımcılığı bölümünde tamamladı. 2009 yılında Milliyet Gazetesi’nde internet haberciliğine başladı. 15 senelik kariyerinde çok sayıda gazete, haber portalı ve televizyon bulunmaktadır. Meslek hayatına Haber7.com’da “Gündem Editörü” olarak devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk annesidir.
YORUMLAR 126 TÜMÜ
 • başkentli 9 ay önce Şikayet Et
  reisin planlar iyi gidiyor. yeni anayasanın ışığı göründü gibi gibi. bu iş mecliste bitecek mi ne :)
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  bunlar yanar döner bunlarla yol yürünmez chp size hayırlı olsun
  Cevapla
 • Cemal K. 9 ay önce Şikayet Et
  Olmaz. Olamaz. Olabilemez!
  Cevapla
 • Malatyalı 9 ay önce Şikayet Et
  Akılın yolu bir, ancak bu kadar hırpalanmadan ve iktidar olmak için mübah olan olmıyan her yolu kallanmak doğru bir stratejimi? Bir siyasi parti duruşu sergilemekten çok aç gözlü ve çıkar üzerine kurulmuş çirkin bir siyasi parti oldunuz, bir siyasi partiye yakışır dik duruş yerine Devleti milleti yönetmek ilkelerinden uzaklaşarak menfaat perest bir pati haline büründünüz.
  Cevapla
 • mete 9 ay önce Şikayet Et
  hadi ordan bunları ittifaka alırsanız sandığa gitmem. zaten bunlar pazarlık isterler. olmaz o iş.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR