'Jakuzi' iddialarına belediye binası önünde tepki: İftira, ahlaksızlık!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'ın, 'jakuzi' iddialarına Sancaktepe AK Parti İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve beraberindeki partililer, belediye binası önünde cevap verdi.

ABONE OL
GİRİŞ 07.04.2024 18:49 GÜNCELLEME 07.04.2024 20:19 SİYASET
'Jakuzi' iddialarına belediye binası önünde tepki: İftira, ahlaksızlık!
'Jakuzi' iddialarına belediye binası önünde tepki: İftira, ahlaksızlık!

Necati Özkan katıldığı bir programda, eski belediye başkanı Şeyma Döğücü'nün belediye binasına jakuzi yaptırdığı iddiasında bulundu. Sosyal medyada tartışma yaratan iddiayı Şeyma Döğücü sosyal medya hesabından açıklamayla yalanladı.

Sancaktepe Ak Parti İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve bir grup partili de Sancaktepe Belediye Başkanlığı binası önünde açıklama yaptı.

"BİNA 2017'DE TAMAMLAYIP HİZMETE SUNULDU"

Turgay Akpınar, "Arkamızda gördüğünüz Sancaktepe belediye binası o dönemin belediye başkanı İsmail Erdem başkanımızın 2017'de tamamlayıp ve Sancaktepe halkımızın hizmetine sunduğu bir bina. Bu binanın dördüncü katı, çatı katı. Siz de göreceksiniz. Görüntülerinizde muhakkak olacak. Çatı katında çatı arasında başkanlık katı olarak tabir edilen mekan var. Bu mekan içerisinde de Sancaktepe belediye başkanının makam odası, özel kalem müdürünün odası ve vatandaşlarımızın bekleme salonları, 20 metrekarelik bir mutfağı ve danışmanlarının danışman birimlerinin oturduğu kullandığı odalardan mevcut bir mekan. Toplantı salonlarının olduğu bir mekan. Ayrıca bu çatı katının bazı kesimleri zaten eğimlerden dolayı da kullanılmayan birçok alanı mevcut" dedi.

"ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DURUM"

"Bu anlamda Sayın Necati Özkan'ın nereyi gezdiğini, nerede jakuzi gördüğünü ben de çok merak ediyorum" diyen Akpınar, "Ben sizlerden de rica ediyorum. Az sonra belediye binasına çıkın. O bahsedilen ve sosyal medyada gördüğümüz o jakuziyi bulabilecek misiniz? Kesinlikle bulamayacaksınız. Çünkü ne öyle bir oda var, ne öyle bir jakuzi var. Bu insani, vicdani, ahlaki olmayan yaklaşımla ve CHP'li büyükşehir belediye başkanının danışmanı olan bu arkadaşın böyle vicdansız ve insafsızca yargılamasıyla yerini gezmeden, görmeden varmış gibi beyanlarıyla algı oluşturulmaya çalışılan bir durum. O yüzden de biz bekleriz ki bu arkadaşlarımızın Sancaktepe halkına yeni seçilen yönetimde Sancaktepe halkına hizmet etmesini arzu ediyoruz. Ama iftirayla ahlaksızlıkla, yanlış haber yapıp bu zihniyetin çamur at izi kalsın anlayışıyla bir yere varamayacağını biz de biliyoruz. Tüm vatandaşlarımız da biliyor. Ben hiçbir zaman da bizim belediye başkanlarımızın katlarında böyle sosyal medyada görünen çok şatafatlı ne jakuzisi ne kullanım alanları olduğuna şahit olmadım. Böyle bir şey bizim zihniyetimizde yok. Ama ben tüm basın mensupları arkadaşlarımdan özelikle sizlerin vasıtasıyla hem kamuoyu vicdanına bunları takdim etmek, sunmak istiyorum. Hem de Sancaktepe halkımızın bu linç girişimini bu ahlaksızca davranışları yapan kişi ve şahısları kendi vicdanlarına havale ediyorum" diye konuştu.

Akpınar, "Başkanımız malum bayram tatili vesilesi ile şehir dışında. Kendileri böyle bir girişimde bulunacak. Hukuki sürecini değerlendirecektir muhakkak. Ama bize akseden bir konu şu anda yok. Ama başkanımızın bunu devam ettireceğine inanıyorum." diye konuştu.

Bahadır ALEMDAR Haber7.com - Editör
Haber 7 - Bahadır ALEMDAR

Editör Hakkında

Trabzon’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Bahçelievler Anadolu Ticaret Meslek Lisesinde ‘Web Programcılığı’ bölümünden mezun oldu. Yüksek öğrenimini, Atatürk Üniversitesinde ‘Yeni Medya ve Gazetecilik’ mezunu olarak tamamladı. Gazeteciliğe ilk adımını 2011 yılında attı. 12 yıllık profesyonel meslek hayatında SEO içerik ve muhabirlik de dahil olmak üzere ağırlıklı olarak gündem, dünya, ekonomi, spor ve teknoloji kategorilerinde birçok haber ve röportaja imza atarak galeri ve video hazırladı. Bahadır Alemdar, meslek hayatına Haber7.com'da aktif olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 101 TÜMÜ
 • İsmail 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar,ftira atmadan seçim kazanamayacaklarını 1960 da anladılar..27 Mayıs ihtilalinde Menderes bir uçak dolusu altınla kaçtı iftirasını attılar...bu zihniyetle mücadele edenleri yarı yolda bırakırsan olacaklardan sorumlusun demektir.olanlar olduktan sonra bulabilirsen soğan ekmekle yaşasın artık...akılsız dostun olacağna akıllı düşmanın olsun sözünü atalarımız boşuna söylememiş...
  Cevapla
 • Murat Beğenilmiş 2 ay önce Şikayet Et
  Aziz milletimize yalan haber yapan kim olursa olsun, en ağır ceza almalı. Eğer bu yalan haberi yapan basın mensubu ise BASIN KARTI iptal edilmelidir. Resmi ispatı olmayan haberci benim gözümde yok hükmündedir.
  Cevapla
 • Murat Beğenilmiş 2 ay önce Şikayet Et
  Seçimden önce para kuleleri üzerinden intikam almak için akılları sıra iftira atarak intikam almak peşine düşmüşler ZAVALLILAR. Demek ki ellerine fırsat geçtimi gerçek yüzlerini hemen ortaya çıkarıyorlar. Ama alınan oylar ve seçimin galibi Aziz milletimizdir, vakti zamanı geldi mi bunun hesabını sorar ve emanet verdiği oyları geri almasını çok iyi bilir.
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Siz de karşı atağa geçin şunun büyü var bunun şuyu var tarzında.. madem halk bu dilden anlıyor eminim cehapede bir sürü noksanlık bulursunuz yani.
  Cevapla
 • Bay H 2 ay önce Şikayet Et
  Maalesef dünyanın en karakter yoksunu muhalefetine sahibiz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR