Jakuzi yalanı çürüdü: Fonlu medyanın 'Sancaktepe' yayınına Nevşin Mengü bile inanmadı

Sancaktepe Belediyesi'nin AK Parti dönemi ile ilgili uydurulan "jakuzili makam odası" iftirası tamamen çökerken, bugün yayınlanan görüntülerle ilgili CHP'ye yakın gazeteci Nevşin Mengü, "Abartıldığı kadar lüks yok" yorumunu yaptı.

ABONE OL
GİRİŞ 16.04.2024 17:35 GÜNCELLEME 16.04.2024 20:05 SİYASET
Jakuzi yalanı çürüdü: Fonlu medyanın 'Sancaktepe' yayınına Nevşin Mengü bile inanmadı
Jakuzi yalanı çürüdü: Fonlu medyanın 'Sancaktepe' yayınına Nevşin Mengü bile inanmadı
 • Haber7 - ÖZEL

Siyaset tarihinin en çirkin yalanlarını "lüks", "israf", "şatafat" argümanlarıyla sıralayan CHP zihniyeti, AK Parti'yi hedef aldığı korkunç bir iftirayla daha deşifre oldu. Sancaktepe Belediyesi’ni DEM Parti ile kurulan ittifakla kazanan CHP ve fonlu medyasının “lüks makam odası” yalanı bugün görüntülerle çürütülürken, gazeteci Nevşin Mengü’den çarpıcı değerlendirme geldi.

CHP’li Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin’in fondaş medyaya kapılarını açtığı Sancaktepe Belediyesi’nin yönetim katıyla ilgili görüntüler, haftalardır yürütülen kara propagandayı yerle bir etti.

CHP’li başkanın Sözcü TV ve Halk TV’yi davet ederek gerçekleştirdiği şov girişimi fiyaskoyla neticelendi. AK Parti döneminde inşa edilen Sancaktepe Belediyesi hizmet binasının başkanlık makamında jakuzi bulunmadığı, makamın 6 bin metrekare gibi devasa büyüklükte olmadığı gözler önüne serildi. Canlı yayında CHP’li Yeğin’in dahi “Jakuzi var demeyelim”, “6 bin metrekare iddiasını ben belediye başkanından esinlenip söyledim, elime metre alıp ölçmedim” sözleriyle itirafta bulunduğu mekanın lüks olmadığı CHP yanlısı gazeteciler tarafından da kabul edilmeye başlandı.

Sancaktepe'deki jakuzi yalanı böyle patladı! Fondaş medyayla şov girişimi fos çıktıSancaktepe'deki jakuzi yalanı böyle patladı! Fondaş medyayla şov girişimi fos çıktı

MENGÜ DE KABUL ETTİ: “ABARTILMIŞ!”

Gazeteci Nevşin Mengü, Sancaktepe Belediyesi’ndeki ilgili bölümlerinde lükse kaçılmadığını, jakuzinin yer almadığını, duş bölümünün ise normal olduğunu söyledi.

Şahsi Youtube hesabında konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan eski CHP milletvekili Şahin Mengü'nün kızı Nevşin Mengü, şunları söyledi:

“Sabah biz de Sözcü TV’nin haberini izledik. Toplantıda da konuştuk. Yahu kardeşim burada abartıldığı kadar bir lüks yok. Kimse kusura bakmasın. Sancaktepe Belediyesi nedir diyorsun ama arkadaşlar odada bir defa jakuzi yok, duş var. Abdest alma yeri falan yapmışlar. Tam da düzgün bir duş yaptırmışlar. Bugün orta ölçekli bir televizyon kanalının genel yayın yönetmeninin de odasında duş var, tuvaleti var. Bu lüks demek değil bana soracak olursanız. Çünkü bunlar uzun çalışma saatleri olan işler. Kimi belediye başkanları, sabah 6’da başlıyordu toplantı yapmaya... Akşam 10’a, 11’e kadar çalışılıyor. Programlara gidiliyor, geliniyor, illa duş alınıyor. ‘Vay neler dönüyor buralarda hee’ falan demek değil ki... Ben açıkçası o kadar da acayip bulmadım. Yani bir jakuzi falan yok. ‘Sezar’ın hakkı Sezar’a’ demek lazım.”

_____________

KENDİ YALANLARI KENDİ YAYINLARIYLA ÇÖKTÜ

Sözcü TV’den İsmail Saymaz’ı ağırlayan Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin’in, “Bir de şu meşhur jakuzinin bulunduğu yere gidelim.” sorusu üzerine afalladığı görüldü. Araya giren CHP'li Alper Yeğin, “Jakuzi demeyelim ona artık” karşılığını verdi. Saymaz, “Jakuzi olduğu iddia edilen banyo tesisi diyelim” diye düzeltmeye çalışırken Yeğin, “Kendi fikrimi söyleyeyim, jakuziyle bunun olması arasında hiçbir fark yok. Jakuzi de olsa aynı.” diyerek adeta kıvırdı.

Saray yavrusu”, “Şatafatlı başkanlık katı” ifadeleriyle yapılan Halk TV haberindeki görüntülerde, başkanlık makamının bulunduğu kattaki toplantı odası, halkla ilişkiler odası, misafir bekleme salonu gibi mekanların “başkanlığa ait odalar, ne yapıldığı bilinmeyen odalar” gibi anlatılması dikkat çekti.

İşte o yayınlar:

Eski Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü'den 'belediyede jakuzi' iddiasına tepkiEski Sancaktepe Belediye Başkanı Döğücü'den "belediyede jakuzi" iddiasına tepki

Rest çekmişti! Şeyma Döğücü'den bir açıklama daha geldi: Hakkımı helal etmiyorum!Rest çekmişti! Şeyma Döğücü'den bir açıklama daha geldi: Hakkımı helal etmiyorum!

Sancaktepe'deki 'jakuzi' gerçeği ortaya çıktı! Necati Özkan böyle kıvırdıSancaktepe'deki 'jakuzi' gerçeği ortaya çıktı! Necati Özkan böyle kıvırdı

'Jakuzi' iddialarına belediye binası önünde tepki: İftira, ahlaksızlık!'Jakuzi' iddialarına belediye binası önünde tepki: İftira, ahlaksızlık!

'Jakuzi' iddialarına sert yanıt: Binayı biz hizmete aldık, tezgah peşindeler...İsmail Erdem'den 'jakuzi' iddialarına sert cevap: Binayı biz hizmete aldık, tezgah peşindeler...

__________

AK PARTİ'Lİ ERDEM ALGIYA KARŞI SANCAKTEPE'DE YAPILANLARI TEK TEK SIRALADI

Sancaktepe Kurucu Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Belediye hizmet binası en az 200 yıl Sancaktepe halkının ihtiyacına cevap verecek şekilde imar edilmiştir. Belediye binası aynı zamanda afet koordinasyon merkezidir.” diyerek gerçekleri ortaya koydu. Erdem, Sancaktepe’de gerçekleştirdikleri devasa hizmetleri tekrar hatırlattı.

KAYNAK : Haber7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 80 TÜMÜ
 • cengo. 1 ay önce Şikayet Et
  Atı alan üsküdarı geçti .Bundan sonra ne yazsanız boş .Adamlar bir küçük yalanla bir büyük algı yaptı sizde mal mal seyrettiniz açaydınız belediye binasını komple ziyarete toplasaydınız millreti.onuda mı akıl edemediniz.sizden bi cacık olmaz
  Cevapla
 • Seçkin Gülten 1 ay önce Şikayet Et
  Aferin nevsin böyle hakikatle konuş her Zaman toplumdan saygı görürsün birde bu sözcü tv ve paçavra gazete çalışanları CHP'li belediyelerinin makamlarını çeksin borçları yayınlansın tarafsızlık böyle olur ama seçmenin umurunda olmaz dünyanın En liyakatsiz en sevimsiz en itici ve sıfır icraatine sahip Ekrem denen adamı gene seçtiler solun oyu şaşmaz hela terligine verirler Bizim sagcilşek
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Bunlar değil miydi kazanınca cumhurbaşkanlığı külliyesini üniversite mi ne yapacağız diyen. O kadar lüks ve israf o zaman kullanmamayı tercih edin de görelim. Hem lüks hem israf hem de kullanmaya devam. Satın o binayı parasıyla da şöyle mütevazi iki katlı bir apartman alın. Yer mi?
  Cevapla
 • Bir Bilen 1 ay önce Şikayet Et
  Bu işleri bilen bir kişi olarak söylüyorum.... Ataşehşr belediye başkanlık binası ile Kadıköy belediye başkanlık binasında da bir inceleme yapın ondan sonra Sancak tepe belediye başkanlık binasını karşılaştırın bakalım.. hangisinde daha lüx duş, vc, mutfak , başkan odası , başkan dinlenme odası ve toplantı salonları var... Ayıptır günahtır algı için onurunuzu satmayın...
  Cevapla
 • cemal 1 ay önce Şikayet Et
  en azından elini ayağını yıkayacak , abdest alacak, yoğun çalıştığında duş alacak bir şey yapmışlar sizin zihniyet gibi heykel yapmamışlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR