Özgür Özel'den Başkan Erdoğan'a bakanlık teklifi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı AK Parti genel merkezinde ziyaret eden CHP lideri Özgür Özel, görüşmeye dair dikkat çeken açıklamada bulundu. Özel, Erdoğan'a "bakanlık" teklifinde bulunduğunu açıkladı.

ABONE OL
GİRİŞ 04.05.2024 09:02 GÜNCELLEME 05.05.2024 15:41 SİYASET
Özgür Özel'den Başkan Erdoğan'a bakanlık teklifi
Özgür Özel'den Başkan Erdoğan'a bakanlık teklifi

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından Türkiye'nin odaklandığı Erdoğan-Özel zirvesi gerçekleşti. 8 yıl aradan sonra gerçekleşen görüşmenin ardından CHP lideri Özgür Özel dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bakanlık teklifi yaptığını aktardı.

ÖZEL'DEN ERDOĞAN'A BAKANLIK TEKLİFİ

Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "deprem" üzerine bir bakanlık kurulmasını önerdiğini açıkladı. Erdoğan ile deprem bakanlığı üzerine konuştukların söyleyen Özel şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Erdoğan'a bir deprem üzerine, ismi doğrudan deprem bakanlığı olarak konur mu, yoksa doğal afetlerle mücadele ve depreme hazırlık bakanlığı mı olur ama bir bakanlık kurmasını önerdim." dedi.

Özel, şöyle devam etti:

"Dahasını önerdim, mecliste grubu bulunan bütün siyasi partilerden birer bakan yardımcısı talep etmesi durumunda ben partimden bir bakan yardımcısı görevlendireceğimi ve depreme meselesini siyaset üstü bir şekilde ele almanın, siyasetin kısır tartışmalarının dışına çıkarmanın, bir beka sorununu el birliği ile ortadan kaldırmanın önemine ilişkin değerlendirmelerde bulundum.

Sayın Cumhurbaşkanı dikkatle takip etti, not aldı ve not aldırdı. Ancak bu konuda biliyorsunuz, Anayasa gereği yeni bakanlıklar kurulması kendi yetkisindedir. Kendi uhdesindedir. Nasıl bir adım atacağını bilmiyorum. Kurulmasını önemserim. Partimizden talep olduğu takdirde deprem bakanlığına bir bakan yardımcısı vermeyi siyasi açıdan değil insani açıdan, vicdani açıdan ve o gün pişman olmamak için almamız gerekli sorumluluk olarak görürüm."

KAYNAK : Türkiye Gazetesi
Mehmet Küçükkahveci . Haber7.com - Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü
Haber 7 - Mehmet Küçükkahveci .

Editör Hakkında

Orta ve lise eğitimini Kayseri'de tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladı. 2008 yılında Haber7.com'da gazetecilik mesleğine ilk adımını attı. 15 yıllık profesyonel editörlük kariyerinde tüm kategorilerde görev yaptı. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Güncel/Siyaset Sorumlu Editörü' olarak devam etmektedir.
YORUMLAR 131 TÜMÜ
 • Ademoğlu 2 ay önce Şikayet Et
  Japonya'da var mı kardeş? Ne alaka?
  Cevapla
 • imanLahersey 2 ay önce Şikayet Et
  Heh çok da iyi akıl vermişsin özgür... O hür ve özgür düşüncelerini biraz daha daralt çok geniş düşünüyosun :)))
  Cevapla
 • Xyzyzyx 2 ay önce Şikayet Et
  Kişinin iştir aynası lafa bakılmaz. Birlik olduklarını görmek çok güzel. Birlik olursak hakkından gelemeyecek bir şey yok. Ölmek için yaşıyoruz çekişmenin anlamı yok. Güzel günlere güzel yarınlara inşaallah
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  demle kucaklasmazsa iktidar olma şansı olur
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Öyle bşr kurum zaten var! AFAD ve son derece yeterli! Yani chp'nin depremden sonra AFAD ve Kızılay faaliyetlerini yok sayması tiyatrosunu unutmadık
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR