Bu da akıllı ayakkabı

Lenovo CEO’su, İntel CEO’suna 'akıllı ayakkabı' hediye etti.

ABONE OL
GİRİŞ 22.06.2016 11:44 GÜNCELLEME 22.06.2016 12:48 TEKNOLOJİ
Bu da akıllı ayakkabı
Bu da akıllı ayakkabı

Dünya teknoloji devi Lenovo Tech World 2016’da yeni akıllı telefonlarını tanıtırken ek olarak giyilebilir teknolojiye yaptığı yatırımları dünyanın gözleri önüne serdi.

Lenovo’nun etkinlikte görücüye çıkardığı konsept akıllı ayakkabının özellikleri dikkatleri üzerine topladı. Intel işlemciyle çalışan akıllı ayakkabının yapımında Vibram şirketi ile işbirliği yapılmış. Prototip 3D printer ile yapılan ayakkabı hareketi ve kat edilen mesafeyi takip edebiliyor ve aynı zamanda oyun konsolu olarak kullanılabiliyor.

Lenovo’nun akıllı ayakkabısı standart fitness takibi yapmasına ek olarak kablosuz olarak şarj edilme özelliğine de sahip. Ayakkabının kenar kısımlardaki LED şerit ile batarya durumu ve hedeflenen mesafe konusunda bilgilendirme yapabiliyor. Ayakkabının öne çıkan bir diğer özelliği ise oyun kontrolcüsü olarak kullanılabilmesi. Lenovo’nun yeni akıllı ayakkabısı, Intel’in giyilebilir cihazlar için geliştirdiği Curie modülünü kullanıyor. Bu önemli işbirliğinin anısına, Lenovo CEO'su Yuanqing Yang, konseptin ilk prototipi Intel CEO’su Brian Krzanich’e hediye etti.

ETİKETLER

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR