Yapay zekalı robot başkanlığa adaylığını koydu!

Japonya'da bir önceki belediye başkanlığı seçimlerini kaybetmiş olan Michihito Matsuda, bu kez yapay zeka destekli bir robotu belediye başkanı olması için destekliyor.

ABONE OL
GİRİŞ 16.04.2018 14:55 GÜNCELLEME 16.04.2018 14:57 TEKNOLOJİ
Yapay zekalı robot başkanlığa adaylığını koydu!
Yapay zekalı robot başkanlığa adaylığını koydu!

Yapay zeka işlerimizi elimizden alacak, dünyayı ele geçirecek, insanlığı yok edecek derken Japonya’nın başkenti olan Tokyo’nun Tama ilçesinin belediye seçimlerine yapay zeka destekli bir robot adaylığına koydu bile. Kadın formunda olan yapay zeka destekli robotun seçim afişleri, Tama’nın dört bir yanına çoktan asılmış durumda.


Belediye seçimlerine adaylığını koyan yapay zeka destekli robotun arkasında, 2014 yılında yine Tama belediye seçimlerine aday olmuş fakat kazanamamış Michihito Matsuda bulunuyor. Dünyada ilk kez bir robotun belediye başkanlığına adaylığını koyduğunu belirten Matsuda, robotun adaylık kampanyası için bir ofis ve internet sitesi dahi açmış durumda.

 

 

Yapay zekanın Tama’yı tamamen değiştirebileceğini söyleyen Matsuda, ‘’Yapay zekayla donanmış belediye başkanı sayesinde tarafsız ve dengeli bir politika güdeceğiz. Rüşvete, torpile ve duygusallığa yer yok! Yapay zeka seçilirse 100 kişiden 99'u memnun olacak.’’ dedi. Matsuda, yapay zeka destekli robot bir belediye başkanı olabileceğine kesinlikle inanıyor.

ETİKETLER

YORUMLAR 4
 • serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  kendi iradesi bile tamamen hür olmayan insan evladının hür bir iradeye sahip bir makina yapacağını söylemesi herhalde tarihin en büyük yalanları arasına girer.
  Cevapla
 • MÜSLÜMAN TÜRK 2 yıl önce Şikayet Et
  Akıl mantık işi değil japonlar ne yapıyorsunuz siz
  Cevapla
 • Momedo 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu yapay zekayı elbet yağlayan ve formatlayan bakımını yapan 1i olacak değilmi
  Cevapla
 • mtn 2 yıl önce Şikayet Et
  Ne etcek bu röbot? Kuçu kuçu deyince gelcek hoştt deyince gitcekmi...
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR